Рослини клумби біля будинку

Оформлення клумби і квітника біля будинку своїми руками - красиві фото квітів у приватному дворі

Клумба з цікавим дизайном здатна прикрасити будь-яку присадибну ділянку, навіть якщо на ній розташовані великовагові і не дуже привабливі будови. Грамотно наповнений різними декоративними культурами квітник додає яскраві відтінки в вигляд території.


Найпростіший будинок, що потопає в буйстві фарб рослин, здається цікавим і ненудним. Зробити красиву клумбу своїми руками нескладно, але це завдання вимагає певної підготовки: правильного вибору місця, обробки ґрунту і продумування композиції.

Вибір місця

Здебільшого, вуличні квіти є сонюбними. Для того, щоб надалі не обмежувати себе у виборі рослин, краще відразу виділити для клумби сонячну ділянку, захищену від протягів.

Разом з тим через територіальну обмеженість, або індивідуальні бажання квітник можливо доведеться розбити прямо під вікном, під стіною будинку і в інших затінених місцях. У цьому випадку треба буде підбирати рослини, яким комфортно живеться в таких умовах.

Підготовка ґрунту та особливості висаджування

Саме з підготовки ґрунту варто починати практичну реалізацію плану з оформлення квітника. У процесі обробки ґрунту є можливість вивчити склад ґрунту і внести корективи в намічений список рослин. Оптимальний період для цього - весна. Якісний ґрунт - запорука успішного «процвітання» клумби

Зробити клумбу своїми руками можна навіть на не дуже благодатному ґрунті, прийнявши певні заходи. Основні рекомендації:

 • глинистий грунт стане більш легким, якщо додати в нього пісок;
 • обважнювати ґрунт допоможуть глина і кам'яне борошно;
 • для поліпшення характеристик будь-якого типу ґрунту підійдуть компост і торф, ці добрива підвищують повітрообмін і вологовіддачу ґрунту, позитивно впливаючи на її родючість.

Збагатити землю киснем і розподілити всі внесені добавки, щоб грунт вийшов однорідним, можна шляхом перекопування. Для цього бажано використовувати садові вила. Ідеальна глибина обробки - 25см. В результаті, коренева система рослин отримає найбільш сприятливі умови для свого розвитку.


Посадку багаторічних рослин краще проводити восени. Залежно від виду слід вибрати день в інтервалі з початку вересня до середини жовтня. Осіннє висаджування дозволяє багаторічникам легше адаптуватися до холодів і загартуватися взимку.

При використанні розсади в горщиках (із закритим корінням) посадку можна здійснювати протягом усіх літніх місяців. Однак важливо активно поливати рослини і закривати їх від палючого сонця в перший час.

Правила облаштування міксбордера

Дуже ефектно виглядає клумба, де розташовані рослини, періоди цвітіння яких йдуть один за одним, без перерви. За умови грамотного відходу вона прикрашатиме територію яскравими відтінками навесні, влітку, пізньої осені і навіть взимку.

Один з варіантів клуби з безперервним цвітінням - міксбордер. Його особливістю є посадка різних рослин у кілька рядів і ярусів, при цьому симетрія необов'язкова.

Міксбордер - досить складна інженерно-художня споруда, що вимагає продуманої композиції і точного розрахунку. Його основою можуть служити квітучі багаторічники, які можливо доповнити трав'янистими і невеликими деревними породами, а також хвойниками і рослинами з декоративним листям. Як правило, використовується мінімум різних 5-6 видів. При їх правильному підборі можна створити неповторний елемент ландшафтного дизайну.

Насадження розташовуються в 3-4 яруси. На передньому плані повинні знаходитися рослини висотою до 40см, на середньому - 40-70см, на задньому - 80-150см. Стебла заднього ярусу закриваються кольорами і листям переднього.

У більшості випадків, час цвітіння становить близько двох тижнів. Прикордонних моментів, коли одні бутони в'ядають, а інші тільки починають розпускатися, не уникнути. Для їх згладжування необхідно висадити види з красивим декоративним листям.


Зібрати воєдино розрізнені ідеї і врахувати всі нюанси допоможе докладне планування. Варто скласти календар цвітіння рослин, а потім намалювати на папері ескіз майбутньої клумби із зазначенням назв видів рослин. Заднім фоном для міксбордера і може бути огорожа, стіна будинку, жива огорожа або альтанка.

Періоди кольору

Які квіти можна висадити на різних ярусах міксбордера у дворі з урахуванням періоду цвітіння? На останньому плані варто розмістити високі види рослин, квітучі в останні тижні літа і восени. Йдеться про хризантеми (індійську та корейську), дельфініум гібридний, соняшник, іриси (сибірський і садовий), піон, люпін багаторічний, ехінацей, астильби (Тунберг і гібридний), флокс метельчат, аквілегію, аспарагус, коров'як, геленіум гібридний, мак східний, аконий, аконий, аконий.

Центральну смугу клумби слід оформити середніми рослинами, квіти на яких розпускаються з кінця червня по початок серпня. До них належать лілії та лілійники різних сортів, георгіни низькі, астильби (японська та Арендса), флокси тощо.

Перед ними на першому ярусі можуть рости невисокі види, які зацвітають навесні, в тому числі: заячі вушки, анютини очі, незабудки, примули, арабіси, гіпсофіла повзуча, кореопсис, флокси, астра альпійська, очиток та інші. Варто враховувати, що деякі рослини цвітуть два рази протягом літа, наприклад, маргаритки, люпіни, дельфініуми, примули.

Варіанти для міксбордера

Розмірковуючи, як облаштувати міксбордер біля будинку, бажано подивитися фото клумб. Необов'язково повністю їх копіювати, варто просто почерпнути деякі декораторські прийоми.


 • задній ряд - по центру - красивий білий морозник, по боках від нього - астри, по краях - мальви;
 • середній ряд - пишні троянди, іриси та нарциси;
 • перший ряд - миловидна гвоздика.

Міксбордер № 2 (дизайн підходить для розташування біля паркану):

 • задній ряд - іпомея і клематис, що в'ються по опорі;
 • середній ряд - блакитний дельфініум і ехінацея;
 • передній ряд - міський ландиш. Варіант посадки рослин у міксбордері

Квітники перед будинком і під вікном

Перед будинком дуже добре буде виглядати клумба овальної або круглої форми площею 1 ст.1 1, 5м. Які вибрати рослини, щоб відразу після виходу з приміщення у двір занурюватися в чудові аромати і яскраві тони? Все залежить від індивідуальних смакових уподобань. Наприклад, можна розмістити по центру велику рослину - флокс, рожевий куст, піон, а від нього «пустити» кола з кольорів поменше:

 • перше коло (від центру) - сибірські іриси, котівник фассена і шавлія;
 • другий - нарциси, тюльпани;
 • третій - крокуси, мускарі, проліски. Квітник перед будинком завжди поруч

Облаштовуючи клумбу своїми руками перед вікном у приватному дворі, варто враховувати не тільки зовнішній вигляд квітів, а й їхні аромати. У літній час, коли сонце сідає, і опускається нічна прохолода, вдихати ніжні запахи, які набувають особливої насиченості, неймовірно приємно. Один з можливих варіантів - розмістити по периметру клумби низькі рослини (до 20см), збільшуючи їх висоту по мірі просування до центру, де можуть знаходитися квіти, що досягають 40-70см в довжину. Оптимальний набір - запашна фіалка, заметільчастий флокс, лілійник, піони.

Ще один спосіб організувати квіткову клумбу перед вікном відрізняється простотою і вишуканістю. Можна посадити на периферії лаванду з заспокійливим ароматом, а по центру - яскраву жовту ехінацею. У центр або на задній план клумби потрібно висаджувати високорослі квіти

У тіні біля паркану

Плануючи квіткову клумбу в тіні біля паркану або стіни приватного будинку, варто заздалегідь з'ясувати, чи постійно в цьому місці немає сонця. Справа в тому, що порід, що добре переносять полутень більше, ніж тих, які взагалі не люблять сонячних променів. Другий важливий момент - вологість ґрунту. Для сухого ґрунту в тіні підходять одні рослини, а для вологої - інші. До багаторічних породів, які не потребують сонця, належать осока, лілії, хости, воронці, горянки, папороті, роджерсії, мартагони, ариземи та інші.


Можна скласти таку композицію. Біля самого паркану посадити високий чубушник. На тлі чубушника будуть відмінно виглядати квіти навперстянки. Їхні чашечки рожевого кольору зібрані в суцвіття у вигляді пензля довжиною до 85см. Наперстянка зростає два роки і може досягати 150см у висоту, квітне вона в період з червня по липень.

Далі варто розмістити кілька невеликих груп багаторічного люпину. Він володіє дуже своєрідним листям пальчатої форми на подовжених черешках, а ось блідо-жовті квіти при в'яданні виглядають непривабливо. Їх варто садити за іншими рослинами в глибині.

Сонячні промені в тіні замінять вузьке вигнуте листя лілейника Golden Zebrac, яке прикрашене смужками жовтого і зеленого кольору. Бутони рослини також пофарбовані в жовтий колір. На жаль, вони не дуже красиві, їх можна відразу прибирати. У місцях з обмеженою освітленістю висаджують тенелюбні рослини

На передньому плані слід посадити манжетку в компанії з баданом. Останній має шкіряні, лакові, темно-зелені, великі листя, які відмінно поєднуються з опущеним закругленим листям манжетки. Квітки у неї бліді, жовто-зеленого відтінку, вони зібрані в невеликі суцвіття нечіткої форми. Цвіте манжетка все літо.

Клумба з хвойників

Ще один спосіб оформлення клумби в тіні - використання хвойників, у тому числі ялинок, ялин, деяких видів ялівцю, туєвиків, канадських тсуг. Їх можна доповнювати листяними чагарниками, яким не потрібно сонце. До них належать глід, дерен, бузина та інші.


Складна композиція

При оформлення забору або стіни на великій території можна розбити складну рослинну комбінацію, що складається з п'яти смуг дерев і кущів. Породи слід розміщувати симетрично, регулюючи густоту і кількість, утворюючись з площею ділянки. Клумба з хвойників - безлюдний острів на газоні

 • перша (дальня) лінія - середній ялівець по центру, по боках від нього з відступом на 1м - західні туї Holmstrup, далі барбариси тенберга і скельні ялівцю;
 • друга - горизонтальний ялівець Blue Chip;
 • третя - навпроти туй з першої лінії - туї Europe Gold, решта простору - японська спірея;
 • четверта - західні туї Globos і ялівець Prince of Wales;
 • п'ята - ті ж рослини, як і в четвертій лінії, а також осока Моррова і схожі на неї злакові види.

Компактні варіанти

При необхідності розмежування ділянки можна зробити каскадну живу огорожу з хвойників, що складається з двох рядів. Вона прикрасить і облагородить навіть не дуже велику територію. Послідовність:

 • ззаду - колюча ялина і ялівець китайський;
 • попереду - східна туя, ялівець середній і прибережний, низькоросла ялина. Трохи хвойників поруч з будинком забезпечать неповторний аромат

Якщо є невелика вільна ділянка, варто організувати компактну зелену клумбу з хвойним ароматом. Для неї потрібні всього три види рослин - прибережний ялівець, західна туя і гірська сосна. Сосна і туя можуть розташуватися по центру з обрамленням їх кущами ялівцю.

Поради

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND