Форми клумб на дачі

Квітник на дачі своїми руками: фото, схеми, клумби

На календарі початок весни, і навіть у повітрі витає характерний запах, що нагадує про майбутній дачний сезон. І якщо це для вас свого роду свято, а на дачі проводите значну частину часу, варто вже зараз подумати про те, як прикрасити заміську ділянку, зробити її більш затишною. Є ідеї?


Сподіваємося, ви небайдужі до квітів і творчого процесу, а тому пропонуємо кілька ідей, як облаштувати квітник або клумбу. Для деяких потрібно зовсім небагато часу і грошей, для інших - фантазія і бажання створити дещо унікальне, здатне підняти настрій.

Представлені вашій увазі приклади можна умовно розділити на квітники, засновані на використанні підручних засобів (просто кажучи, непотрібного мотлоху, і таким чином подарувати йому друге життя), і на клумби, основною ідеєю яких є прикраса території вашої садиби або дачної ділянки. У другому випадку просимо звернути увагу на художні рішення дизайнерів.

Якщо вам складно самостійно, по одному лише фото, створити щось вартісне, то, очевидно, ви просто раніше не займалися чимось подібним і у вас бракує досвіду, можливо, також, у вас поки недостатньо знань про квітучі рослини. Ця справа виправна, і вам нема чого спеціально вивчати курс ландшафтного дизайну - сьогодні розглянемо найбільш доступні і легко реалізовані ідеї.

Схема кольору на дачі

Взагалі-то, квітник - поняття більш широке і, на переважаючу думку фахівців, включає в себе і клумби, і квіти, висаджені у вазони (контейнери), в т. ч. встановлені на всілякі вертикальні конструкції, і т. д. В цілому, схема квітника може бути будь-якою.

Клумба ж - це ділянка землі, в більшості випадків геометричної форми і з замкнутим контуром (коло, овал, квадрат, ромб, прямокутник), на якому прийнято висаджувати однорічні рослини або комбінувати однорічні з багаторічними. Пропонуємо вам кілька простих, і в той же час красивих схем облаштування клумби на дачній або присадибній ділянці:

Різновиди квітників або клумб

Існує цілий ряд різновидів квітників. Для вирішення наших завдань «присадибного» декору досить більш детально розглянути чотири, які найчастіше використовують дизайнери при оформленні приватних домоволодінь:


Клумба рабатка з фото

Клумба рабатка дуже зручна і чудово виглядає на місцевості. Суть її полягає в досить вузькій (від 50 см. до півтора метрів в ширину, в залежності від вільної площі) смузі обробленого грунту, розташованого зазвичай уздовж садової доріжки або алеї. Для оформлення рабатки беруть кілька поєднаних сортів рослин і висаджують їх у вигляді геометричних фігур або звичайних смуг. Слід мати на увазі, що класична рабатка прагне до використання рослин однакової висоти, зі схожими характеристиками і квітучих в один час (т. зв. «регулярні квітники»)

Міксбордер схема з фото

При всій величності суворих ліній рабатки, на приватному подвір'ї більш доречні, як нам здається, так і користуються більшою популярністю міксбордери - квітники, стилістичні особливості яких закладені в назві. «Мікс» - приоформлення використовуються різнорідні рослини: багаторічні та однорічки, різної висоти, зовні несхожі, квітучі в різний час сезону. «Бордер» - характеризує особливості розташування квітника: уздовж алей, будівель, навколо газонів і т. п. Як правило, міксбордери значно простіші при облаштуванні і виглядають «жвавіше» в порівнянні з вишуканою рабаткою.

Плануючи різновисокі насадження, можна скористатися вірним правилом, згідно з яким найвищі рослини знаходяться посередині (або біля дальнього краю, якщо квітник розташовується, скажімо, біля стіни), найнижчі - з краю, як і округлі, кущі.

Клумба бордюр

Бордюр також відносять до самостійного типу квітників, і при всій своїй простоті він здатний помітно прикрасити територію. Суть клумби бордюру проста - це суцільна вузька смужка з невисокими рослинами (не обов'язково, до дива, квітучими) одного виду. Основне завдання - обрамлення клумб, міксбордерів, галявин, садових доріжок. Варто відзначити, що головне завдання квіткового бордюру - підкреслити контури в потрібних місцях, однак і тут важливо не перестаратися.

Ракарій квітник

Останнім часом все більшої популярності набирає рокарій - тип квітників, при оформленні якого активно використовують натуральні камені. Це складна конструкція, яку, однак, цілком під силу побудувати будь-кому - було б бажання, адже «складний» не завжди означає «важкий». Рокарії зазвичай імітують скелі, гірські гряди, а тому ставляться до багаторівневих квітників, що добре видно на фото. «У народі» вони ще відомі як «альпійські гірки», що не зовсім вірно: альпінарії відрізняються суворою вимогою до насаджуваних рослин - це повинні бути тільки представники флори альпійських лугів і передгорій, що практично нездійсненно в домашніх умовах.

Клумби і квітники на дачі з фото

Форма клумби (квіточника), способи огорожі, ємності для підвісних конструкцій - це все важливо, проте втрачає сенс без наповнення у вигляді відповідних кольорів та інших рослин. Звичайно, останніх сьогодні в продажу великий безліч, висаджувати їх можна як насінням, так і розсадою, або зовсім купити готові насадження і пересадити на свої майданчики. Залишається лише зорієнтуватися, що саме ви бажаєте бачити, виходячи вранці з дому з чашкою чаю або кави.

Якщо ви серйозно вирішили зайнятися ландшафтним дизайном (навіть для себе, не важливо), вам просто необхідно на хорошому рівні вивчити «рослинне» питання, в т. ч. вимоги до догляду за кожним видом, вразливість до захворювань, сприйнятливість до сонця і вологи та інше. Насправді, все не так вже й складно.


Для початку ж можемо порадити спробувати свої сили з однорічними рослинами. У більшості своїй спосіб посадки таких - насіннєвий: висіваєте насіння в підготовлений грунт за заздалегідь продуманим планом, в точності дотримуючись рекомендацій щодо глибини посадки, відстані між насінням, якості ґрунту тощо. Залежно від сорту, цвітіння настає через 2-4 міс., тому найкраще займатися посадкою в травень.

Оформлення вашої клумби або квітника можна «довірити» петунії, астрі, оксамитовим. Класичні поєднання - астра, календула, циннії, георгіни, флокси.

При розсадному способі посадки цвітіння можна дочекатися значно раніше, та й час висадки розсади можна перенести на квітень, як ті ж цинії та астри.

Крім зазначених, природно, є ще велика кількість кольорів та інших «ландшафтних» рослин. Вибирати належить, виходячи з колірних уподобань, ідей з оформлення, термінів цвітіння тощо. Втім, це тема окремої статті.

Далі пропонуємо вам переглянути добірку фото, які можуть послужити джерелом натхнення і гарною підмогою для копіювання або створення своїх великих і маленьких шедеврів: чиїсь ідеї (вдалі і не дуже) допоможуть придумати, як найкращим чином розбити і прикрасити клумбу, створити оригінальний квітник виходячи з унікальних умов і розташування вашої ділянки. Дерзайте!


Квітники на дачі своїми руками - кращі ідеї оформлення квіткових клумб на дачі (110 фото)

Існує маса дизайнерських рішень, за допомогою яких можна організувати на своїй дачі красиві клумби з багаторічників. Вони цвітуть не один рік, а що найголовніше, не вимагають постійного копіткого догляду. Можна сказати, ідеальні рослини для облаштування саду.

Квітник-бордюр

Квітник, який ландшафтні дизайнери називають бордюром, являє собою грядку подовженої форми. Дана клумба зазвичай має ширину 30-50 см., з її допомогою можна акцентувати увагу на якій-небудь окремій деталі саду, так вона може окаймляти доріжку, тим самим згладжуючи кути саду, або зелений газон, візуально залучаючи до нього. Однак у цьому випадку необхідно в клумбу висаджувати низькорослі рослини, не вище 40 см. у висоту. Особливо ефектно клумба виглядає, якщо в неї посадити листяно-декоративні рослини, тому що на відміну від квітучих культур вони виглядають привабливо завжди, а не тільки тоді, коли цвітуть.

Контури такої клумби повинні бути правильно відчерченими, які можна підкреслити за допомогою спеціальної садової стрічки. Вона дозволить вам зберегти ті обриси клумби, які ви спочатку створили, не даючи рослинам, розростися, що характерно для багатьох багаторічних культур.

Рабатка

Рабатка - це німецька назва, яка перекладається, як грядка. Даний варіант аналогічний бордюрній клумбі, тільки замість багаторічних рослин в клумбу висаджуються квіти. Найкраще такий квітник розташувати вздовж будинку або будь-яких інших дачних будівель.

При організації квітника фахівці рекомендують висаджувати рослини двома способами: рядами або симетрично. Зазвичай красиво оформлену квітучими рослинами клумбу можна побачити в міських парках.


Залежно від того, де саме ви вирішили розташувати квітник, можна буде сформувати його як односторонню, так і двосторонню рабатку. У тому випадку, якщо ви запланували на своїй ділянці двосторонню клумбу з квітами, то у вас з'явиться можливість висадити в центр високі насадження, головне при цьому, щоб вони не загороджували загальний вид рабатки.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND