Квіти, що ростуть у тіні на дачі

Які квіти посадити в тіні.

На будь-якій садовій ділянці, є місця, де переважає тінь. Зазвичай такі місця утворюються біля високих глухих парканів, північних стін будинку, лазень, дачних будівель. Овочі і плодово - ягідні чагарники туди не посадиш, їм, як правило, потрібно сонце для росту, а ось посадити туди, квіти, які люблять тінь можна запросто! Сайт dom-v-sadu.ru із задоволенням підкаже, які квіти посадити в тіні для прикрашання вашої заміської ділянки.


Квіти зростають у тіні, навіть найглибшій

1. Примула

Чудова низькоросла багаторічна примула і її гібриди прекрасно себе почувають в тіні. Вони можуть рости на передньому краї клумби, в тіні більш високих і сонцелюбних квітів. Висота тенелюбних примули 10 - 20 см, різного забарвлення. Найцікавіші для вирощування види примул - вушкові. Її квітки махрові, з різноманітними ободками. Примулу важко вирощувати вдома з насіння, тому найчастіше розмножують поділом старі кущі, або набувають нових. Ця квітка зацвітає одним з перших в саду і радує своїм цвітінням з квітня по травень.

2. Медуниця

Це квіти які люблять тінь знайомі дуже багатьом з дитинства. Саме вона росте в тіні лісу і якщо спробувати на смак ложі цвітоносу, то вона буде солодкою на смак. Звідси і пішла назва цього кольору. Листя цієї рослини з білими плямами, квітки міняють забарвлення з рожевою на синю. Є сорти з цільнозеленим листям і різноманітним забарвленням кольорів. Висота рослин 30 - 40 см. Може сильно розростатися і відноситься до ґрунтовопокровних кольорів, оскільки квіти можуть сильно кущитися. Ділять і пересаджують медуницю 1 раз на 3 роки. Відноситься до весняних рослин. Час кольору: квітень - травень.

3. Роджерсія

Вона схожа на декоративний ревень і може рости в тінистому і вологому бордюрі. Листя пальчасте на довгих черешках, квітки без пелюсток зібрані в пухнасті хуртовини. Відноситься до багаторічника і розмножується діленням кущів навесні або восени.

Це високорослі квіти люблячі тінь в саду, розростаються до 1,8 м у висоту, компактні рослини до 1 метра. Відмінна рослина для прикрашання дачних парканів і будівель.

Поради щодо догляду за роджерсією:

 • рясно поливати в посуху;
 • восени зрізати під корінь.

4. Смілаціна

Бордюрний багаторічник з дуговидно вигнутими стеблями, які вінчають кистевидні суцвіття з крихітних зіркових квіток. Ароматні квітки часто змінюються червоними ягодами. Це рослина для лісистого куточка саду, яку краще не турбувати. І якщо ви вирішуєте, які квіти ростуть в тіні, причому тіні, схожої на ліс, це однозначно смілацина, яка швидкорозростається, утворюючи красиві декоративні кущі і створює душевний ландшафтний дизайн ділянки.


Висота кольорів 60 - 90 см. Найкращий вигляд для вирощування в саду - Смілацина кистевидна, що утворює великі кущі. Період цвітіння з травня по червень.

Поради щодо догляду за смілациною:

 • обов'язково потрібно притеніння;
 • навесні ґрунт потрібно мульчувати;
 • розмножується діленням кущів навесні.

5. Тіарелла

Над зимуючим листям, яке восени бронзовіють або червоніють, влітку височіють кистевидні суцвіття дрібних пухнастих квіток. Добре росте під деревами.

Багаторічник. Час кольору залежить від вигляду. Тіарелла Веррі цвіте з червня по вересень і не розростається. Тіарелла багаторічна цвіте в травні - червні. За тривалістю цвітіння, це довгоквітучі квіти. Висота рослин середня, 30 - 50 см. Ці садові квіти квітучі в тіні погано переносять пряме сонце і брак вологи.

Є одна особливість для всіх квітів у тіні - всі квіти люблячі тінь потрібно садити на багатому гумусом ґрунті.

Які квіти ростуть в тіні і в напівтіні

Як показує практика, дійсно сильно тіньових місць, схожих на лісову тінь, на дачній ділянці буває мало і рідко. Все вище перераховані квіти, люблять саме таку глуху тінь. Найчастіше в саду утворюються напівтіньові ділянки, і для них ми зробили додаткову добірку, які квіти можна посадити в тіні.

6. Діцентру

Прекрасний бордюрний багаторічник і багаторічник для альпінарію з висотою рослин в 30 см. Чудові квітки - медальйони звисають з дуговидних квітоносів над перистим листям. Ці квіти для тіні потребують захищеного місця для вирощування: молоде листя страждає від холодного вітру. Ці квіти можна посадити в тіні дерев. Час цвітіння з травня по червень. Окрас - рожевий, рожевато - ліловий, червоний.


Рада по догляду за дицентрою:

 • коріння рослини залягають не глибоко, тому ґрунт навколо стеблів не рихлять.

7. Хоста

Хосту вирощують заради шикарного листя. Це декоративнолисті садові квіти в тіні - гордість будь-якого садівника. Листя буває з поздовжніми смужками жовтуватого або білого кольору, голубувато - зеленими. Цвіте хоста заметільчастими суцвіттями, з численними квітками, схожими на дзвіночки, які розквітають у червні - серпні. Добре росте в напівтіні, під деревами. Відноситься до бордюрних багаторічників.

Розмножується поділом кущів і гнізд навесні. Висота рослини 50 см.

Рада по догляду за хостою:

 • внести органіку перед посадкою;
 • ґрунт у місці посадки хости повинен бути добре дренованим;
 • оберігати рослину від слимаків.

8. Фіалка

Є різні види фіалок, які так само називаються анютиними очками. Але, якщо ви підбираєте список для саду, з розряду які квітнуть квітнуть в тіні, то вам потрібна багаторічна фіалка. Це:


 • Фіалка запашна Viola odorata - 10 - 15 см. Білий або блакитний колір. Запашний. Квітки діаметром 2 см. Колір у травні.
 • Фіалка рогата Viola cornuta - 20 см. Бузковий. Квітучі все літо з травня по вересень.
 • Фіалка лабрадорська Viola labradorica - 10 см. Фіолетово - блакитні. Цвіте навесні на початку літа.
 • Фіалка жовта Viola lutea і двоколірна Viola biflora - 10 см. Жовтий. Цвіте в травні - червні.

Багаторічним фіалкам обов'язково потрібна тінь. Відцвілі суцвіття потрібно регулярно видаляти. Рослину оберігають від слимаків. У посуху необхідний полив.

9. Флокси

Існують багаторічні і однорічні флокси. І обидва види, це які квіти люблять легку тінь. Рясно цвітуть у другій половині літа. Карликові види багаторічних видів флокс вирощують в альпінарії.

Флокси цвітуть суцвіттями з дрібних дзвіночних квіток, загальний розмір суцвітей сягає 10 см у діаметрі. Квітки з округлими або загостреними пелюстками. Більш популярні сучасні сорти, такі як Флокс Друммонда «Tapestry Mixed» більш компактні, і мають більш яскраве забарвлення, ніж старі сорти. Висота багаторічних рослин 50 - 80 см, однорічні флокси сягають 20 - 50 см.

Догляд за флоксами:

 • при посадці вносять органічні добрива в грунт;
 • навесні ґрунт навколо кущів мульчують;
 • при необхідності підв'язують стеблі;
 • поливають помірно;
 • наприкінці осені багаторічні флокси потрібно зрізати під корінь.

10. Астильба

Прекрасно себе почуває в легкій напівтіні на ділянці. Вимагає родючого ґрунту. Тому перед посадкою астильби потрібно внести органіку. Ефектні заметільчасті суцвіття можна залишити на кущі до осені. Перисто - розсічене листя навесні часто набуває мідного відтінку. У посуху необхідно поливати рослини. Існують засухостійкий вид - це астильба китайська.


Досить високоросла рослина - 90 см, може рости на задньому або середньому плані клумби. Використовується як бордюрний багаторічник і багаторічник для альпінарію. Потрібно ці квіти посадити в тіні.

11. Підсніжник

Цибулинний первоцвіт. Маленькі витончені квітки - вісники весни. Цвіте ранньою весною, одним з перших в саду, в квітні - травні.

Пролісок схожий на білоцвітник, але у нього три внутрішні «пелюстки» із зеленими кінчиками, а три зовнішніх - суто білі. Низькоросла квітка, висота близько 15 - 20 см. Любить багатий гумусом ґрунт і легку тінь. Ці чарівні квіти посадити в тіні потрібно обов'язково.

12. Земляника

Тенелюбна ґрунтокровна рослина, яка вирощується заради квітків і ягід. Характерне трійчасте листя може прикрасити тінистий сад і створити атмосферний куточок.

Земляника швидко розростається і може заглушити слабші рослини. Цвіте в травні - червні, наприкінці червня - липні дозрівають смачні та запашні ягоди. Підходить для створення пряного городу. Висота рослин 10 см - 20 см.


13. Водозбір

Традиційні водозбори мають білі або блакитні квітки з короткими шпорцями. Зараз виведені сорти з довгими шпорами, махрові, а також карликові для альпінарію.

Це квіти, які люблять тінь і цвітуть в тіні в першій половині літа, з травня по червень. Для тривалого цвітіння потрібно видаляти кольори, що відцвіли, і рясно поливати в посуху. Добре ростуть у постійно вологих і тінистих місцях.

Розмножуються насінням, які можна сіяти прямо у відкритий грунт навесні або ділять багаторічні кущі, що розрослися.

14. Лілійник

Ці квітучі квітучі квітучі в легкій тіні з'являються в середині літа, над розетками ремневидного листя на довгих квітоносах. Кожна квітка живе всього лише 1 день, але спілкування цвітіння рослини триває багато тижнів.

Невибаглива, легка у вирощуванні рослина. Вимагає поливу в посуху, може рости вздовж берегів водойм і вздовж будинку. Висота рослини 90 см. Фарбування кольорів жовте, помаранчеве, темно - червоне. Багаторічна рослина, яка розмножується поділом кущів.

15. Бегонія вічноцвітуча і бегонія види з клубнями

Бегонія вічноцвітуча, вирощують зазвичай як однорічник, який чудово росте в напівтіні. Фарбування округлих м "ясистих листків варіюється від блідо - зеленої до шоколадно бурою. Розмір кольорів може бути різним від 2 до 15 см. Фарбування від білого до майже чорного. При посадці бегонії вносять компост в грядки. Висаджують наприкінці червня (не в травні!) Цвіте бегонія, яка любить тінь з червня по вересень.

16. Пл...

Практично кожній дачній ділянці не завадять рослини для північної сторони будинку. Саме тут утворюється глибока тінь, мало що росте і незважаючи на це дуже хочеться озеленити саме цю частину доля. Не дуже багато рослин, які можна посадити з північного боку будинку і там вони будуть себе добре почувати. Саме до таких належить невибаглива вічнозелена ліана - плеолог. Плеолог не шкодить деревам і будівлям і може сильно розростатися.

Що посадити в тіні? 37 ефектних знахідок для вашого саду

Серед садівників дуже поширене переконання, що створити красивий квітник в тіні неможливо. Тому багато хто навіть не розглядає притенені куточки свого саду як декоративні і абсолютно марно! Автор книги "Стильний квітник. Популярна енциклопедія "Римма Анатоліївна Карпісонова повністю розвінчує міф про складність організації мальовничого квітника в тіні.
Тіньові квітники дуже мальовничі

Яка буває тінь

Сонце і його благотворні промені не всім дістаються порівну. Є багато ділянок під пологом дерев, в тіні будинку і господарських будівель, куди світило заглядає лише зрідка. Однак часто саме тут відпочивають втомлені садівники, віддаючи перевагу м'якому розсіяному світлу, безвітрину і насиченому ароматами дерев і трав повітря. Привабливість цих затінених місць, їх естетичність може бути збільшена за рахунок створення барвистого напочвенного покриву з квітково-декоративних рослин.
Тенелюбна бруннера зацвіте вже наприкінці квітня

Пристрій такого покриву - одна з найскладніших для садівника проблем, оскільки більшість культур погано зростає в умовах затінення. Крім того, там часто недостатньо вологи, оскільки чагарники виступають в ролі конкурентів за неї, а також за світло і харчування.

Однак тінь буває різна. Так, наприклад, один характер вона має під хвойними деревами, інший - під листопадними, третій - від стіни будинку. Ступінь же затінення визначається сомкнутістю дерев, висотою прикріплення їх крон, щільністю самої крони, розміром споруди.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND