Квіти з великим листям фото і назви

Кімнатні рослини з великим листям

Кімнатні рослини з великим листям чудово вписуються в інтер'єри квартир і офісів. Вони бувають різних видів: квітучими і нецвітучими, високими і низькими. Але їх загальною особливістю є гарне декоративне листя. Завдяки невибагливому догляду і швидкому зростанню крупнолисті квіти стануть прекрасною окрасою будь-якого приміщення.


Особливості

Кімнатні рослини з великим листям не тільки облагороджують простір, а й значно покращують стан повітря: насичують його киснем, озоном і поглинають частинки пилу.

Посадка і розведення такого роду кольорів можлива не тільки в домашніх умовах, але і в офісах, оскільки вони нетребувальні у догляді, можуть переносити перепади температур і не викликають алергічних реакцій. Їх часто використовують для озеленення інтер'єру в медичних установах, оскільки вони сприяють нейтралізації бактерій.

Єдиною важливою умовою утримання є наявність достатнього рівня освітленості, виключаючи при цьому потрапляння рослин під прямі сонячні промені - це важливо для збереження декоративності листя.

Огляд популярних видів

Будь-яка, навіть нецвітуча крупнолистова квітка захоплює і притягує погляди. У домашній обстановці вони можуть стати центральним декоративним елементом вітальні. Залежно від інтер'єру і переваг господарів можна підібрати рослини різної висоти, що відрізняються за формою і відтінком листя.

У великих квартирах ефектно будуть виглядати високі екземпляри з довгими стеблями і різним плямистим листям. У невеликих кімнатах на підвіконнях можна розташувати низькорослі види з витягнутим листям, зібраними в розетку.

Гама відтінків рослин з великим листям варіюється від світло- до темно-зеленого. Зустрічаються різновиди з неоднорідним листям, де присутні прожилки або плями жовтого і білого кольорів. Залежно від розташування вікон у квартирі щодо сторін світла можна посадити світлолюбні або тіньовинські рослини.


Монстера

Невибаглива швидкозростаюча рослина, що стосується сімейства Ароїдних. У природних умовах поширено в тропіках Південної Америки та Індії. Існує близько 50 видів, до кімнатних умов відмінно пристосовуються 3 з них.

  • Монстера делікатесна. Примітна тим, що в міру дорослішання рослини змінюється форма листя. У молодої квітки вони цільні, що нагадують за формою серце. Через 2-4 роки на них з'являються невеликі отвори, а в подальшому утворюються множинні розрізи. Листя в довжину досягають розміру 45-60 см, мають темно-зелений відтінок і шкіристу структуру. Загальна висота рослини становить близько 3 м.
  • Монстера коса (нерівнобока). Невеликий вид, який не займе багато місця. Листя злегка зморшникові, в довжину приблизно 20-25 см, мають асиметричну форму з овальними отворами.
  • Монстера Адансона (продірявлена). Досить велика рослина - може виростати до 6 м. Листя великі (50-60 см в довжину, в ширину - 20-40 см), яйцевидної форми з отворами різного діаметру. Фарбування може бути насичено-зеленого кольору або неоднорідне з присутністю жовтих смуг.

Ці види добре себе почувають у напівтіні.

Аглаонема

Рослина має компактні розміри - висота не перевищує 70 см. Стеблі короткі і м'ясисті. У кімнатних умовах цвіте вкрай рідко. При ретельному догляді може з'явитися суцвіття - білий початок в оточенні блідо-зеленого покривала. Листя аглаонеми дуже декоративні, залежно від виду мають однотонне зелене або строкате забарвлення. Особливо привабливо виглядають 2 види.

  • Аглаонема мінлива. Нагадує мініатюрний кущик з прямими стеблями і довгими продовгуватими листям (25-30 см в довжину і 8-10 см в ширину). Фарбування строкате, з білими або жовтими вкрапленнями.
  • Аглаонема кучерява. Добре розгалужені стеблі з великою кількістю листя надають рослині пишний вигляд. Листя овальне, в довжину близько 30 см, має дуже красиве забарвлення: по краях вони яскраво-зелені, а середина має ніжно-сріблястий колір.

Антуріум

Рослина має безліч різновидів, що відрізняються за формою і поверхнею листя. Головною ознакою є утворення найкрасивіших суцвітей різного кольору: від засліплювально білого до яскраво-рубінового. При хорошому рівні освітленості рослина може цілорічно радувати своїм цвітінням - після обсипання одних суцвітей з'являються інші.

Одна квітка може протриматися на стеблі більше 1 місяця.

Особливою популярністю у квітникарів користуються два види.

  • Антуріум Андре. У кімнатних умовах висота рослини сягає 80-90 см. Має великі темно-зелені блискучі листя серцевидної форми. На стеблях формуються повітряні корені. Період цвітіння - з кінця лютого до середини листопада. Суцвіття має форму початку довжиною до 15 см, частіше жовтого кольору (рідше зустрічаються помаранчеві або білі). Відтінок покривала, навколишнього початок, - алий. Після закінчення кольору утворюються помаранчеві плоди, всередині яких міститься по 1 насіння.
  • Антуріум Шерцера. Невисокий вигляд, висота рослини варіюється від 20 до 40 см. Листя темно-зелене з глянцевою поверхнею, мають ланцетну форму. Суцвіття-початок помаранчевого кольору має вигнутий або спіралеподібний вигляд. В оригінальному варіанті - покривало червоне або рожеве, відгинається вниз. Зустрічаються гібридні різновиди з строкатими червоно-білими, жовто-помаранчевими, темно-рубіновими і навіть синьо-блакитними покривалами.

Дифенбахія

Рослина виглядає дуже ефектно завдяки великим строкатим листям, що розташовуються на товстих стеблях. Виростає до 2 м, при цьому точка росту більшості різновидів знаходиться на верхівці і сприяє швидкому розростанню квітки. Суцвіття формуються вкрай рідко і не мають декоративного вигляду, тому їх рекомендується видаляти, щоб не було ослаблення зростання рослини. Чудовою окрасою кімнат можуть стати сорти: «Мері Вайднер», «Макулата», «Магніфіка» і «Спаркс».

Єдиним недоліком дифенбахії є її отруйний сік, який при потраплянні на шкіру може викликати роздратування або набряк. У зв'язку з цією особливістю квітку не рекомендується заводити в будинках, де є маленькі діти.


Абутилон

Відноситься до сімейству Мальвових. Більше відомий під назвою «кімнатний клен» за схожість листових пластин з кленовим листям. Рослина добре гілиться, при посадці черенком через 4-5 місяців набуває форму витонченого кущу. Висота рослин варіюється від 1 до 2 м. Квіти мають дзвіночкову форму, всередині яких розташована довга серцевина. Фарбування кольорів залежить від сортових особливостей - воно може бути червоним, помаранчевим, жовтим, бузковим. Період кольору припадає на різний час, але відрізняється тривалістю.

У кімнатному квітництві найбільш часто зустрічаються види: Абутілон Белла, Абутілон мегапотамський, Абутілон Селло.

Адіантум крупнолистий

Папоротникоподібна рослина, що стосується сімейства Птерісового.

Великі перисті листки розташовуються на темних черешках і мають розсічення у вигляді трикутників. Довжина аркуша становить понад 30 см. У молодому віці листові пластини мають червоно-коричневий відтінок посередині, а по краях - зелений, але з часом листя набувають однотонного зеленого забарвлення. Добре росте в тінистих місцях квартири, але не любить сухого повітря.

Бажано розміщувати поруч з джерелом вологи (зволожувачем повітря, акваріумом, декоративним фонтанчиком або спеціально поблизу поставити ємність з водою). При розміщенні на підвіконні краще підійдуть вікна з північним або східним розташуванням.


Правила відходу

Крупнолистові кімнатні рослини нетребувальні у догляді. Вони віддають перевагу помірному температурному режиму: + 20-25 ° С у весняно-літній час, в осінньо-зимовий період допустиме зниження до + 15-16 ° С.

Квітучі рослини (абутилон, антуріум) у період утворення бутонів і в період цвітіння потребують своєчасного ретельного поливу, але без застоювання вологи.

Нецвітучі представники потребують помірного поливу, більш рясні і часті зрошення потрібні адіантуму і аглаонемі.

У період з березня по вересень всі рослини можна 1-2 рази на тиждень підгодовувати яким-небудь комплексним добривом. Можна використовувати «Агріколу - для декоративних рослин», «Бона Форте», ETISSO.

До освітлення більш вимогливі дифенбахія, абутилон і антуріум. Вони потребують яскравого розсіяного світла. Його недолік призводить до зниження яскравості строкатості листя біля дифенбахії, зменшення кількості суцвітей абутилону і скорочення періоду цвітіння антуріуму. Для цілорічного цвітіння антуріум рекомендується в зимовий період підсвічувати ультрафіолетовою лампою.


Монстера не виносить попадання прямих сонячних променів у весняно-літній період, але при розташуванні її великих екземплярів далеко від вікон в осіннє - зимовий час її також бажано підсвічувати.

Пересадку всіх крупнолистових кімнатних рослин можна проводити 1 раз на рік у весняний час, підбираючи при цьому більший обсяг контейнера. Занадто великі, розрослися і старі за віком рослини краще пересаджувати рідше - 1 раз на 3 роки, але кожну весну підсипати необхідну кількість родючої землі в горщики.

Підібравши кімнатні рослини за своїми уподобаннями і дотримуючись нескладних правил догляду, можна чудово прикрасити і оживити домашній інтер'єр або підвищити комфорт робочого місця.

Про те, як доглядати за монстерою в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.

Кімнатні квіти з великим листям фото і назва

Домашні рослини не тільки радують око своїх власників, але й здатні приносити користь. Наприклад, збирати пил, освіжати і навіть очищати повітря. Особливо цими здібностями славляться квітки з великим листям. Про них сьогодні і поговоримо.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND