На який рік плодоносить жимолість після посадки

Детальна інструкція з посадки жимолості

Щоб насолоджуватися врожаєм цих чудових ягід, посадка жимолості і подальший догляд за нею повинні здійснюватися на високому агротехнічному тлі. Дивують ті автори, які спочатку кажуть, що виростити цю культуру дуже просто, і тут же додають: тільки ви беріть саджанці трьох сортів, тільки саджайте в сирому місці, тільки стежте за кислотністю ґрунту і так далі. Ягідки так і просяться в рот

Тому ми і вирішили розповісти, як посадити жимолість правильно, і як потім здійснювати догляд за нею, щоб щороку в червні мати ці чудові, багаті вітамінами і корисними речовинами, плоди.


Посадка

Для того щоб культура радувала своїм плодоношенням, потрібно дотримуватися правил посадки жимолості у вашому саду. Ці правила включають такі критерії:

 • вибір саджанців;
 • вибір місця посадки;
 • підготовка посадкової ями;
 • технологія посадки;
 • післяпосадкові заходи.

Вибір саджанців

Посадка жимолості може проводитися влітку, восени і навесні, головне, правильно вибрати саджанці. Для весняної і літньої посадки купувати потрібно обов'язково горшкову розсаду з кореневою грудкою ґрунту. Решта критеріїв придбання рослин такі:

 • купуйте саджанці тільки у перевірених продавців або в плодопитомниках;
 • купувати потрібно саджанці трьох сортів для перехресного досвіду;
 • вік рослин повинен становити не менше трьох років;
 • гілочки жимолості не повинні мати пошкоджень, а нирки або листочки бути добре розвиненими;
 • лушення кори є ознакою сорту, а не хвороби;
 • весняно-літню посадку проводьте після того, як мине загроза заморозків;
 • при підзимній посадці починайте роботи не пізніше середини вересня, щоб рослина встигла вкоренитися;
 • відбраковуйте рослини чахлого виду, зі зламаними гілками, пошкодженими корінням і ознаками хвороб.

Порада! Майте на увазі, що у жимолості є і декоративні види, не сплутайте їх при придбанні з плодовими сортами.

Вибір місця

Щоб відповісти на запитання, де краще посадити жимолість на ділянці, потрібно подивитися на природні умови її виростання. Виявляється, що типовими місцями проживання цієї рослини є болотисті низини, де вона росте густими заростами.

З цього робимо висновок, що жимолість одночасно любить сонце в поєднанні з вологим ґрунтом і не любить сильних вітрів. Тому садимо її вздовж паркану упереміш з іншими чагарниками, щоб нижні гілки перебували в тіні.

Що стосується ґрунту, то жимолість любить родючий суглиністий грунт нейтральної або слабощілкової реакції. Якщо ґрунт у місці посадки слабокислий або кислий, то в посадкову яму слід додати привезену землю, або розкислити доломітовим борошном свою.


Підготовка посадкових ям

При посадці жимолості витримують відстань між кущами від півтора метрів для низькорослих сортів і до двох з половиною метрів - для високорослих. Міждуряддя робимо від двох з половиною до трьох метрів.

Розмітивши на ділянці схему посадки жимолості, перейдемо до безпосередньої підготовки ям. Копаємо їх глибиною в 40-50 сантиметрів залежно від товщини культурного шару. Розмір посадкових лунок повинен становити приблизно 40 на 40 сантиметрів.

Увага! При посадці чагарників не заглиблюйтеся нижче ґрунтової підошви, вона зазвичай складається з твердої глини або підзолу. Якщо глибина вам здається недостатньою, краще саджати в насипні горбики.

Посадка саджанця

Якщо ваш ґрунт виглядає так, як на попередньому фото, слід приготувати родючий ґрунт, змішаний з компостом або перегноєм для добрива жимолості при посадці і діяти наступним чином:

 1. Засинати родючу суміш у лунку, вистелити їй ложі.
 2. Вбити колиць для підв'язки, змістивши його від центру на ширину грунтового кома саджанця.
 3. Встановити саджанець поруч з колечкою, але, не притискаючи до нього.
 4. Обережно засипати порожнечу навколо саджанця родючим ґрунтом з одночасним поливанням.
 5. Підв'язати саджанець до колечка вісімкою.
 6. Замульчувати ґрунт рослинними залишками або перегноєм.

Порада! Хороший мульчуючий ефект дає шар газетного паперу або офісних відходів з шредера. Така мульча відмінно утримує вологу і не пропускає бур'яни. Але не забувайте поверх неї накидати шар трави, перегною або компоста для того, щоб папір не відображав світло і краще перегнивав.

Після посадки

Після весняної посадки кущиків потрібно постійно стежити за станом мульчі. Оскільки коренева система жимолості знаходиться близько до поверхні, то розпушування ґрунту під рослинами може призвести до її пошкодження. В особливо посушливе літо потрібно регулярно поливати молоді розтіньця, а от удобрювати їх в перший рік не варто, саджанцям вистачить того запасу, який ви забезпечили їм при висадці.

При підзимній посадці уважно оглядайте підв'язку кущиків. Вони спочатку вегетації дуже слабенькі і важкий сніг їх може легко зламати або пошкодити.


Часто запитують, на який рік плодоносить жимолість після посадки? При дотриманні всіх правил агротехніки це зазвичай відбувається через два роки, а рясним плодоношенням кущики вас порадують на четвертий-п'ятий рік.

Розмноження

Якщо у вас вже росте жимолість або з вами готові поділитися сусіди по дачній ділянці, можна легко її розмножити самим. Для цього використовують вегетативні способи, бо насіннєвий дуже складний і не може гарантувати збереження сортових особливостей конкретної рослини.

 • кореневими відводками;
 • черенками;
 • поділом куща.

Кореневих відводків жимолість дає не багато, однак, акуратно відкопавши їх, можна перенести і висадити в інше місце. Зазвичай такі роботи проводяться восени, в середині-кінці вересня.

У ці ж терміни проводиться посадка жимолості вкоріненими з літа черенками. Приблизно на початку липня після плодоношення їх нарізають з верхівок втечі і прикопують на тінистій грядці або в теплицю під укриття томатів або перців. До осені вони дадуть відмінне коріння і можна буде їх висаджувати на постійне місце.

Старі рослини потребують зміни ґрунту, це можна використовувати і для розмноження їх поділом куща. Пересадка жимолості восени на нове місце повинна проводитися протягом одного дня, щоб корінці не піддалися зайвому посушенню.


При вирощуванні жимолість протягом сезону виробляють три підживлення:

 • весняна, для нарощування плодів;
 • літня, для відновлення після плодоношення;
 • осіння, для запасів поживних речовин на зиму.

Кожну з цих підживлень можна проводити настоєм біогумуса або звичайним трав'яним чаєм з додаванням курячого посліду. На кислих грунтах можна додатково підгодувати настоянкою золи з розрахунку - один літр на відро води під куст.

Застосування мульчі також додає ґрунтовним мешканцям харчування, що позитивно позначається і на механічному її складі.

Не забувайте проводити регулярні обрізки поламаних, підмерзлих або загущуючих гілок. Цей агротехнічний прийом також важливий при формуванні майбутнього врожаю.

Жимолість: коли дозріває ягода, чому не цвіте, на який рік починає плодоносити

Жимолість є ягідним чагарником, що досягає від 2,5 до 3 м у висоту. Рослий, з пухнастою кроною, він відмінно підходить для створення живої огорожі та інших ландшафтних композицій. Дозріває жимолість через кілька років після посадки, цей час залежить від обраного сорту. Не всі плоди чагарнику є їстівними, існують також декоративні види рослини.


На який рік після посадки плодоносить жимолість

Саджанці починають плодоношення на 3-4-й рік після висадки. Якщо розмноження чагарнику проводять черенями, ягоди можуть дозрівати вже через рік, проте з невеликим обсягом врожаю. І тільки через 6-7 років культура починає плодоносити з урожайністю понад 1 кг на рік. Деякі сорти активно дозрівають трохи раніше.

Обсяг плодоношення збільшується до віку 15-17 років

У період, коли рівень врожайності чагарників починає падати, їх можна оновити, обрізавши частину гілок біля основи.

Скільки років плодоносить жимолість

Більш молоді саджанці жимолості плодоносять значно менш активно. Тривалість плодоношення безпосередньо залежить від обраного сорту чагарнику, деякі види здатні давати ягоди протягом 12 років, проте середній період становить від 5 до 7 років. Під час утворень суцвіттів і дозрівання ягід важливо рясно і регулярно поливати жимолість, а також проводити підживлення ґрунту.

Чому не плодоносить жимолості

Причин низького рівня плодоношення жимолості може бути кілька:


 1. Недостатній доступ до сонячного світла. Рослина належить до світлолюбних, найкраще плодоносячих на освітлених ділянках. У тінистих місцевостях спостерігається набагато менше листя і ягід.
 2. Чагарник був вражений заморозками. Культура починає дозрівати досить рано, коли показники температури ще коливаються. Гілки і листя рослини досить стійкі до холоду, проте особливо чутливі пелюстки легко можуть постраждати за одну морозну ніч.
 3. Чагарнику не вистачає комах. Погане плодоношення жимолості може бути результатом відсутності досвіду. Нерідко чагарник починає дозрівати наприкінці березня, коли погода стає теплішою, але комах ще немає, тоді рослина не може бути досвідченою.
 4. Ураження захворюванням або брак поживних елементів. Більшість видів жимолості плодоносять набагато гірше, якщо не забезпечувати чагарник додатковими підгодівлями. Комахи практично не шкодять йому. Однак є ризик різних захворювань, що також може погіршити плодоношення.

У деяких випадках спостерігати низьку врожайність можна і без однієї з перерахованих причин, це може статися, якщо чагарник занадто молодий або, навпаки, занадто старий для плодоношення.

Дикі сорти мають гіркі на смак ягоди, а період активного плодоношення таких рослин може перевищити 50 років. Ці види жимолості також починають дозрівати лише на 5-7-й рік після посадки. Тривалість життя дещо коротша, а плодоношення не більше 15 років. Старіння починається вже після 8-10 років зростання, і тоді рівень врожайності різко знижується. Для збереження нормального плодоношення жимолість необхідно вчасно підрізати, надаючи кроні шароподібну форму.

Що робити, якщо жимолість не плодоносить

Залежно від причини появи проблеми, існує кілька способів боротьби з поганою врожайністю чагарнику:

 1. Неправильна розсадка або відсутність досвіду. Щоб жимолість плодоносила краще, необхідно висаджувати поруч кілька різних сортів. Оптимальна кількість - 10-15 кущів на одній ділянці. Тоді кожен з них зможе переопилюватися, даючи врожайність до 10-12 кг на рік. Потрібно також проводити обприскування водою з цукром (на 10 л 2 ст. л. відповідно), це допоможе залучити більше комах для досвіду.
 2. Неправильний склад ґрунту. Закислений ґрунт перед висадкою куща необхідно наповнити гашеною звісткою. Клацання на ґрунті підкислить за допомогою гіпсу. Найкращим варіантом для нормального розвитку культури є суглиніста або супесчаная земля. Якщо ґрунт на місцевості виявився важким, його необхідно перекопати з додаванням піску і перегну.

Нормальне плодоношення жимолості можливе лише на родючій землі з рівнем pH від 5,5 до 6,5

При ураженні чагарнику хворобою ягоди дозрівають повільно, квіти обсипаються, а врожайність падає в кілька разів. Щоб захистити культуру від хвороби, слід удобрювати рослину перегноєм у весняний час, влітку - фосфором, а в осінній період - золою.

Поради щодо догляду за жимолістю

Жимолість легко переносить полутень, проте найкраще плодоносить на добре освітлених місцевостях. Рослину не можна висаджувати на підтоплюваних низинах і пісковиках. Перед посадкою куща ґрунт потрібно ретельно перекопати і прибрати всі багаторічні бур'яни і пирів.

Культура погано пристосовується до посухи, тому важливо постійно стежити за підтриманням вологи в ґрунті і проводити регулярне мульчування. Однак не можна і надмірно затоплювати кореневу систему: це може порушити процес зростання і призвести до загибелі рослини.

Найбільш сприятливим часом для висадки є друга половина вересня і перша половина жовтня. При цьому також не слід забувати про регулярне прополювання ґрунту і видалення бур'янів з ділянки.

Не рекомендується садити чагарник навесні, оскільки він рано вступає в зростання. В іншому випадку рослину потрібно пересадити в літній час, після збору ягід.

Для висадки найкраще підходять саджанці віком до 2 років.

Вибрану ділянку слід наповнити звісткою (200-400 г на м 2) і викопати посадкову яму розміром 60 * 60 см і глибиною до 40 см.

Перші 3-5 років чагарник не потребує обрізки. Починаючи з 6-го року досить просто видаляти гілки, які загущають верхівку. Найкращий час для обрізки - осінь.

На 15-му році зростання проводять обрізку скелетних гілок до приросту, який розташований біля основи. Завдяки поступовому оновленню крони, чагарник буде плодоносити набагато краще, зі стабільним обсягом врожаю.

Ув'язнення

Дозріває жимолість не відразу, а через кілька років після посадки на ділянку. Час початку плодоношення і його тривалість залежать від обраного сорту чагарнику, а також від умов утримання. Якщо жимолість погано плодоносить, а її квіти опадають, слід звернути увагу на наступні фактори: рівень вологи ґрунту і його склад, загущеність крони, а також місце посадки і вік рослини.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND