10 способів виправити це, коли тачпад не працює в Windows 10

Сенсорна панель на ноутбуках і комп'ютерах з Windows 10 часто перестає працювати. Іноді функція прокрутки сенсорної панелі перестає працювати належним чином, в той час як в інших випадках сенсорна панель може взагалі перестати виявлятися пристроєм Windows 10.

Причини проблем з сенсорною панеллю Windows 10

Проблеми, пов'язані з сенсорною панеллю на планшетах, ноутбуках і комп'ютерах з Windows 10, можуть бути викликані конфліктуючим програмним забезпеченням і драйверами або застарілою версією операційної системи Windows 10.


Несправне обладнання також може бути поширеною причиною проблем з сенсорною панеллю, як і зміна важливих налаштувань.

Як виправити проблеми сенсорної панелі Windows 10

  1. Переконайтеся, що він з'єднаний правильно. Якщо ваш тачпад не працює, можливо, варто перевірити, чи правильно він підключений до вашого пристрою з Windows 10. Якщо ви використовуєте сенсорну панель, яка з'єднується через USB, переконайтеся, що обидва кінці з'єднувального кабелю повністю підключені.

Якщо ваша сенсорна панель є частиною клавіатури, як, наприклад, кришка типу на Surface Pro і Surface Book, переконайтеся, що клавіатура повністю підключена до планшета без сторонніх предметів, що перешкоджають сполучним контактам.

  1. Зніміть і знову підключіть сенсорну панель. Просте вимкнення і повторне з'єднання сенсорної панелі може усунути будь-які проблеми з підключенням. Якщо ви використовуєте Type Cover на пристрої Surface, це можна зробити, від'єднавши і знову встановивши Type Cover.
  2. Перевірте акумулятор сенсорної панелі. Якщо ваша сенсорна панель підключається до пристрою Windows 10 через Bluetooth і перестає працювати належним чином, можливо, на її батареях просто не вистачає енергії. Замініть старі батареї новими, щоб побачити, чи вирішить це якісь проблеми, з якими ви зіткнулися.
  3. Увімкніть Bluetooth. Якщо ваша сенсорна панель Bluetooth включена, але не підключається до комп'ютера з Windows 10, варто перевірити, чи дійсно Bluetooth відключений. Ви можете перевірити це, відкривши Центр підтримки і подивившись плитку Bluetooth. Якщо він горить, значить, він включений. Якщо він тьмяний, значить, він вимкнений. Увімкніть його, натиснувши на плитку.

Щоб відкрити Центр дій у Windows 10, клацніть значок «Сповіщення» у правому нижньому куті екрана. Якщо на вашому пристрої є сенсорний екран, ви також можете відкрити Центр підтримки, провівши пальцем по правій стороні екрану.

  1. Перезавантажте пристрій з Windows 10. Це трохи схоже на кліше, але перезавантаження комп'ютера з Windows 10, ноутбука або планшета часто може вирішити більшість проблем, включаючи тачпад, який не працює належним чином. Щоб перезавантажити пристрій Windows 10, відкрийте меню «Пуск», натисніть кнопку живлення і виберіть «Перезавантажити».
  2. Увімкнути тачпад у налаштуваннях. Можливо, сенсорна панель була відключена з Windows 10 вами, іншим користувачем або програмою. Щоб перевірити, чи вона була вимкнена, і знову увімкнути її, якщо вона є, відкрийте команду «Параметри» > «Пристрої» > «Сенсорна панель» і переконайтеся, що перемикач у верхній частині сторінок встановлений у положення «Вкл».

Щоб відкрити параметри у Windows 10, відкрийте меню «Пуск» і клацніть значок шістки налаштувань. Крім того, ви також можете відкрити Параметри, клацнувши на плитці Всі параметри у Центрі дій.

  1. Перевірте наявність оновлення для Windows 10. Оновлення Windows 10 встановить останні версії операційної системи і драйверів пристроїв для ваших різних пристроїв на додаток до будь-яких оновлень прошивки, які необхідні, щоб допомогти вашій сенсорній панелі та іншим пристроям працювати так, як вони повинні.

Виконання оновлення неймовірно важливо, якщо ви тільки що придбали новий пристрій Windows 10, так як, ймовірно, було випущено безліч оновлень, так як продукт був виготовлений і відправлений постачальнику. Щоб перевірити наявність оновлень, виберіть «Параметри» > «Оновлення та безпека» > «Перевірити наявність оновлень».

Переконайтеся, що ваш пристрій Windows 10 підключений до джерела живлення під час оновлення, оскільки цей процес може розряджати батарею і можуть виникати помилки, якщо пристрій вимикається під час встановлення нових файлів і внесення змін.


  1. Запустіть засіб усунення неполадок. У Windows 10 є попередньо встановлені програми усунення неполадок, які можуть сканувати ваш комп'ютер і підключені до нього пристрої на наявність помилок і виправляти їх. Щоб почати сканування на наявність помилок, пов'язаних із сенсорною панеллю Windows 10, виберіть «Параметри» > «Оновлення та безпека» > «Усунення неполадок» > «Обладнання та пристрої» > «Запустити засіб усунення несправностей».
  2. Оновіть драйвери пристрою. Іноді вам потрібно оновити драйвер пристрою, щоб зробити його більш сумісним з вашим обладнанням або операційною системою. Для цього введіть «Менеджер пристроїв» у поле пошуку на панелі завдань Windows 10 і натисніть Диспетчер пристроїв, коли він з'явиться.

У списку знайдіть пристрій з тачпадом, з яким у вас виникли проблеми, і клацніть його правою кнопкою миші, щоб відкрити нове меню. Натисніть кнопку «Оновити драйвер», а потім виконайте автоматичний пошук оновленого драйвера. Ваш пристрій Windows 10 буде сканувати себе і Інтернет для останніх драйверів для установки.

Якщо менеджер пристроїв не з'являється під час пошуку, вам може знадобитися клацнути меню «Фільтри» у верхній частині результатів пошуку і вибрати «Параметри».

  1. Встановіть драйвери вручну. Якщо ви використовуєте ноутбук або комп'ютер Windows 10 стороннього виробника, наприклад, виробництва Acer, HP, Lenovo або Dell, вам може знадобитися вручну встановити нові драйвери пристроїв, щоб сенсорна панель працювала належним чином з останньою версією Windows. 10. Як і у Dell, у більшості компаній на офіційному веб-сайті є сторінка, де користувачі можуть завантажувати і встановлювати драйвери безпосередньо.

Якщо ви встановите драйвери вручну, переконайтеся, що драйвери завантажені для вашої моделі продукту. Ви можете перевірити назву пристрою Windows 10 і номер моделі, вибравши «Параметри» > «Система» > «Про програму».

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND