Карвінг - квіти з фруктів і овочів

Прикрасити готову страву можна соусом, спеціями, а можна проявити фантазію і вирізати з овочів або фруктів квіти, метеликів або інші фігури. Техніка вирізання по овочах і фруктах - це ціле мистецтво зі своїми правилами.

Термін «карвінг» стався від англійського слова carving, що означає «вирізання». Карвінг буває по дереву, каменю, кістці, але найдивовижнішим вважається карвінг по овочах і фруктах, шоколаду і сиру.


Мистецтво вирізання по овочах і фруктах виникло в Південно-Східній Азії як спосіб прикрашання мізерного домашнього столу, що складається переважно зі страв рослинного походження. Поступово карвінг поширився іншими країнами і дійшов до наших днів. При цьому в деяких державах збереглися традиції вирізання.

У Китаї та Японії на фруктах і овочах найчастіше зображують драконів, бойові сцени та ієрогліфи з вітальним змістом. А в Таїланді вирізають квіткові композиції - одним із символів держави вважається квітка магнолії.

Карвінг - хороший спосіб сервірування святкового столу. Але для того щоб красиво вирізати на фрукті або овочі зображення, необхідно освоїти кілька правил.

Для карвінгу потрібен наступний набір інструментів:

  • тайський ніж - має невелике вузьке леза;
  • карбувальні ножі - по будові нагадують стамеску;
  • нуазетка - ніж-виїмка;
  • ніж для канелювання - нанесення борознок;
  • граверний ніж - має тонке лезо, вигнуте у вигляді трикутника.

Квітка з огірка

Перш за все вимийте огірок і наріжте тонкими пластинами - вони добре гнуться - ця їх властивість стане в нагоді в подальшій роботі. Для того щоб з огіркової пластини вийшла квітка, необхідно трохи пофантазувати і згорнути її за шириною. Пам'ятайте, що вигини можна і потрібно робити не тільки всередину, але і назовні. Для створення однієї великої квітки можна використовувати кілька огіркових платівок, кожна з яких буде окремим пелюстком.

Квітка з лука-порею

Вимитий і очищений від брудної плівки цибуля акуратно надріжте по довжині з декількох сторін. Зрізані частини післяйно загніть кінцями всередину - вийшла красива хризантема.


Квітка з моркви

Не дуже коротку моркву очистіть і обріжте по довжині до форми п'ятикутника. Отриману заготовку використовуйте для виготовлення квітки: надрізайте кожен з п'яти країв моркви тонкими пластинами. Акуратно відігніть пластини від основи і обріжте краї так, щоб вони нагадували пелюстки. Другий шар пластин нарізайте в шаховому порядку - з кутів тощо. Центр квітки трохи вкоротіть і загостріть.

Квітка з цедри апельсина

Візьміть стиглий апельсин і акуратно ножем зніміть цедру по спіралі. Згорніть шкірку в щільний бутон і дайте їй трохи підсохнути - вийде відмінний декор для страв.

Квітка з ананаса

Очистіть фрукт від хвостика і шкірки. Чайною ложкою акуратно виконайте заглиблення на поверхні ананаса, після чого наріжте його найтоншими шайбами. Шайби покладіть у форму для кексів таким чином, щоб краї фрукту трохи загнулися по окружності вгору. Випікайте ананас до тих пір, поки він не стане твердим. Зрештою шайби повинні нагадувати маргаритки.

Це лише кілька варіантів того, як з овочів і фруктів можна створити квіти. Підключивши фантазію, можна придумати безліч інших варіантів.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND