Сорти і гібриди лілій

Лілії ОТ-гібриди


ОТ-гібриди або Орієнпети - одна з сучасних груп сортів лілій складного гібридного походження.


Рослини мають міцні, міцні втечі і сильний ріст. Квітки великі (20-25см.), широкочашевидної, воронковидної або чалмовидної форми, спрямовані вгору або в бік, різноманітного забарвлення, з помірно вираженим ароматом.

ВІД-гібриди характеризуються високою стійкістю до захворювань і хорошою зимостійкістю. Сорти цієї групи вирощуються на зрізку і в якості декоративних садових рослин.

Цвітіння починається в липні і триває протягом 1,5 місяців.

Відхід і вирощування лілій ОТ-гібридів

Найкраще ВІД-гібриди розвиваються на пухких, родючих і добре дренованих грунтах. При вирощуванні на важких грунтах перед посадкою вносять пісок.

Місце для посадки вибирають сонячне, але рослини садять з таким розрахунком, щоб надалі нижня частина стеблів залишалася в тіні, а квітки були на сонці.

Лілії ОТ-гібриди позитивно відгукуються на підживлення. Як органічні добрива використовують компост, розбавлений водою курячий послід, але неприпустимо використання свіжого гною. Органічні добрива вносять навесні, в невеликій кількості. Надлишок добрив викликає сильне зростання наземної частини і сприяє утворенню великих квіток, але цибулини не зможуть нормально сформуватися. У результаті взимку цибулини можуть загинути або захворіти, наступного року цвітіння буде слабким.


Мінеральні добрива вносять 3 рази за весь період вегетації, першу підживлення проводять ранньої весни, по снігу.

Восени наземну частину зрізають на рівні ґрунту. Для захисту від дощів (у регіонах з холодним кліматом) посадки вкривають поліетиленом. Інакше, перебуваючи в сирому ґрунті, цибулини не зможуть нормально перезимувати. Лілії ОТ-гібриди більш стійкі до холодів, порівняно зі східними ліліями, але на зиму посадки мульчують хвойним опадом або перегноєм і вривають сухим опалим листям.

На одному місці без пересадки рослини можуть зростати понад 5 років, при цьому нові цибулини формуються повільно. Пересадку проводять на початку вересня.

Розмноження лілій ОТ-гібридів

Рослини розмножують цибулинами, посадку яких здійснюють наприкінці квітня - на початку травня або наприкінці вересня - на початку жовтня. Купівлю цибулин здійснюють у березні або в серпні. Цибулини садять на глибину близько 15-20 см і на відстані 30 см. одна від одної. Краще садити цибулини на грядах, висота яких становить 20 см, при цьому важливо забезпечити хороший дренаж.

Дочірні цибулини відокремлюють під час пересадки лілій, приблизно раз на 5 років. Від материнської цибулини відділяють цибулини діаметром від 1 см і більше. Дочірні цибулини садять на гряди (для дорощування) на глибину близько 10 см і на відстані близько 15 см один від одного. На зиму посадки вкривають.

Можливо розмноження чешуйками.

Види ОТ-гібридів лілій

Селекціонерами було виведено безліч ОТ-гібридів лілій, основними з яких є наступні:


1. Lilium Anastasia

Рослина висотою близько двох метрів з витончено вигнутим стеблем і рожевими пелюстками. Біле горлечко має зелені прожилки по центру. Пилки оранжево-коричневого кольору.

2. Lilium Donato

Виростає до 1,5-2 метрів. Квітки великі (до 25 см.) з неповторним ароматом. Забарвлення суцвіть - пурпурово-червоний, з невеликими фіолетовими вкрапленнями. Горлечко трохи хвилеподібне, жовтувато-білого кольору.

3. Lilium Honeymoon

Це пізноцвітуча середньоросла рослина (до 1 м.) з блідо-жовтими кольорами. На зелених стеблях розташовано від двох до дванадцяти суцвітей, що досягають 30 см у діаметрі.

4. Double yellow

Махровий вигляд, що володіє лимонним запахом. Суцвіття жовтувате, за кольором нагадують лайм.

5. Urandi

Досить невибагливий сорт з великими золотисто-перламутровими квітками.


6. Touching

Висота рослини 120 см. Пелюстки темно-жовтого забарвлення з червоною зірочкою в центрі, джерелять сильний аромат. Період цвітіння - кінець липня-початок серпня.

7. Purple Prince

Гібрид, що займає лідируючі позиції серед усіх інших. Суцвіття великі, що вражають своїми незвичайними розмірами. Бутони, розпускаючись, утворюють красиві атласні бордово-фіолетові квіти.

8. Palazzo

Лілія з квітками малиново-бордового відтінку.

9. Red Dutch

Висота рослини сягає 90-120 см. Квітки винно-червоного відтінку з яскраво-жовтими кінчиками. Зацвітає в середині літа.

10. Robina

Лілія висотою 90-110 см з рожевими квітками і білим «сердечком». Діаметр суцвітей - 15-20 см. Період цвітіння - липень-серпень.


11. Scheherazade

По виду нагадує лілії-Орієнталі, але має більш великі суцвіття.

12. Silk Road

Гібрид з ніжними бутонами біло-рожевого відтінку.

13. Lilium Conca d Or

Гібрид заввишки трохи більше 1 м., що має стебель світловато-зеленого відтінку. Відрізняється тривалим цвітінням - до 100 днів. Суцвіття великі (до 25-28 см) з ніжним запахом.

14. Liliya Altari

Висота рослини 100-120 см, квітки великі (18-20 см.) порошковидної форми, спрямовані в сторони. Пелюстки хвилясті із загнутими назад кінчиками. Суцвіття формується з 5-8 квіток, що джерелять легкий ніжний аромат. Квітне у другій половині літа (серпень).

15. Lilium Robina

Високий сорт, що досягає півтора метра у висоту. Стеблі зелені з темними позначинами. Суцвіття пурпурово-червоного відтінку з жовтувато-білим горлом.


16. Lilium Miss Feya

Невисока рослина (до 1 м.) з темно-зеленим листям. Квітки великі, до 25 см. в діаметрі пурпурово-червоного відтінку, по краях пелюсток - біла окантовка.

17. Lilium Ovatie

Високоросла лілія, що досягає у висоту півтора метра з досить міцним стеблем.

18. Lilium Sheherazade

Високоросла рослина (до 2,5 м) з темно-зеленим листям. На одному стеблі формується до тридцяти суцвітей пониклої форми темно-червоного відтінку. Діаметр квітки - 25 см. Зацвітає лілія в другій половині літа або його закінчення. Суцвіття мають чашевидну форму. Горлечко зелене, пилок - коричневий.

19. Liliya Boogie Woogie

Висота гібрида - 110 см. Квітки біло-рожевого відтінку, спрямовані в сторони. Запах схожий на аромат ландишів.

20. Назері Каріллон

Високорослий гібрид з пониклими, великими (до 30 см) суцвіттями біловато-малинового кольору. Джерелять приємний аромат.

21. Оренка

Рослина високого зросту з помаранчевими квітками

Що значать таємничі шифри в назвах лілій? Особливості вирощування різних гібридів

Сучасне розмаїття лілій не тільки захоплює і дивує, але й часом здатне поставити в глухий кут навіть досвідчених садівників. Як розібратися в цьому морі наших улюблених кольорів і вибрати саме той вид лілії, який вам буде під силу виростити? Адже ці примхливі красуні не всі однакові у догляді.
Сучасний асортимент лілій здатний вразити уяву. Фото автора

Класифікація лілій

В даний час в Міжнародному регістрі лілій (The International Lily Register) числиться понад 5000 сортів і понад 100 видів. Всі сорти і гібриди підрозділі на 8 груп, 9-ту складають дикоростучі види. У досить непростій класифікації лілій базовими вважаються Азіатські гібриди (The Asiatic Hybrids), Східні гібриди (The Oriental Hybrids), Трубчасті гібриди (The Trumpet Hybrids), Гібриди білосніжні (Candidum Hybrids), Довгоквітрові Lifborum (LifBonum) Розгляньмо їхні особливості.

Азіатські гібриди

Найбільш невибагливі і зимостійкі, стійкі до захворювань. Відрізняються різноманітністю забарвлень. Діаметр квітки 10-12 см, висота рослини до 1,5 м. Легко розмножуються дочірніми цибулинами, чешуйками, бульбочками. Досить нетребувальні до ґрунтів, але краще розвиваються на нейтральних або слабокислих пухких грунтах. Здатні рости в напівтіні. За формою квітки можуть бути чалмовидними, зірчастими, чашевидними.
Азіатська лілія з чалмовидною формою квітки. Фото автора

Загальний недолік - відсутність запаху. Їх прекрасні сорти:

  • ‘Monte Negro’. Квітки мають насичений темно-червоний винний колір, бордові пилки, блискучі пелюстки;
  • «Lollypop» з біло-рожевими квітками;
  • «Rino» володіє лососево-рожевими квітками;
  • «Vermeer» має квітки сріблясто-рожевого відтінку;
  • «Chianti» з ніжно-рожевими пелюстками;
  • «Cancun» - яскрава, оранжево-жовта;
  • «Barcelona» з жовто-червоними квітками.
    Азіатська лілія «Lollypop» .Фото автора

Є махрові сорти, наприклад, «Cocktail Twins» - червоно-помаранчева, з кремовими штрихами по центру пелюсток, «Double Sensation» - темно-червона з білим центром.
Азіатський гібрид «Double Sensation». Фото автора

Підібрати відповідний сорт цієї групи лілій ви можете в нашому маркеті в розділі Лілії азіатські.

Східні гібриди

У цю групу входять найбільші сорти, висота рослин часом досягає 2,5 м. Ефектні великі квітки діаметром до 30 см, упоительный і сильний аромат. Однак ця група найбільш складна в культурі. Орієнтували дуже вимогливі до умов вирощування, не виносять зайвої сирості. Восени необхідно переховувати від опадів, а навесні - від поворотних заморозків. Віддають перевагу пухкому, добре дренованому кислому ґрунту. На одному місці зазвичай вирощують 4-6 років, потім гнізда ділять.
Пишність східної лілії. Фото  Квітки

можуть мати трубчасту, чашевидну, чалмовидну, кубкоглядну або плоску форму. Популярні сорти: «Corvara», «Pompei», «Сибір». Дуже цікавий сорт «Marco Polo» - ніжно-рожеві, з легким крапом квітки, край пелюсток хвилястий. «Stargazer» - малиново-червона середина з білою оборкою по краях, крап, ошатна, впізнавана лілія.

Трубчасті гібриди

Типовий представник - лілія королівська (L. regale), символ французьких королів. Висота лілій цієї групи становить від 0,5 до 1,8 м, квітки трубчасті або кубкоподібні довжиною до 20 см. Виведено безліч сортів з різним забарвленням навколобарвника - чисто білої, кремової, лимонно-жовтої, яскраво-жовтої, рожевої, бузкової. Краса і різноманітність форм квітки, дивний аромат, відносна стійкість до вірусних і грибних захворювань роблять лілії цієї групи особливо цінними.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND