Кореневин для троянд

Обробка Корневином посадкового матеріалу


Багато рослин вигідніше і практичніше розмножувати черенкуванням, а не насінням. Адже насіння потрібно ще отримати, а спосіб черенкування дозволяє заздалегідь вибрати потрібний відросток з прийнятними параметрами. Чоренкуванням розмножують і сільськогосподарські культури. Для вирішення проблем на стику агрономії та біохімії, що виникають з вегетативним розмноженням, було розроблено препарат Корневін.


Фітогормон

Корневин - тонкий, як пудра, порошок світло-бежевого або кремового кольору. Звичайна розфасовка цього стимулюючого зростання коренів засобу - 5 г.

Це не добриво, як називають його деякі (навіть продавці цього препарату в магазинах «Сад і город»). Кореневин відноситься до фітогормонів, які істотно зміцнюють імунну систему рослини і допомагають коренеутворенню в тих випадках, коли відрізаний відросток здається нежиттєздатним.

Механізм коренеутворення у черенків

Дехто вважає, що утворення коренів у череня безпосередньо пов'язане з пазухами листя, звідки і починається ріст нового корінця. Але це не так. Насправді в товщі стебля в латентному стані знаходяться особливі клітини, які втратили здатність до диференціації, а тому з них може вирости що завгодно - хоч лист, хоч новий стебель, хоч корінь.

Читайте також: стимулятор зростання і максимально активного розвитку Епін.

У тварин організмах теж є подібні клітини, які називаються стовбуровими. У рослин же вони називаються каллусом. Це тонкощені клітини, розташовані в периферичних ділянках серцевини рослини. При порушенні цілісності стебля при відламуванні або зрізі паростка, каллус починає формувати придаткові органи, що дозволяють відростку вижити. Зазвичай це нові нирки і коріння.

Прокидаються каллуси на місці зрізу рослини або близько до неї. Спочатку біля місця пошкодження утворюється мозолистий наплив із зовнішнього покриву рослини (шкірочки або кори), який є «шрамом», що оберігає череня від гниття, а потім вже в його товщі прокидаються каллуси.


Як діє Корневін

Садівники, городники та любителі кімнатних рослин-екзотів рідко цікавляться деталями дії тих чи інших препаратів або добрив на рослини. Міркують просто: «діє - і добре». Але у випадку з кореневином потрібно мати хоч якесь уявлення про принципи запуску імунітету рослини і корнеобазування на його черенках.

Корневин є поліпшеним аналогом рослинного біостимулятора гетероауксину. У його складі є індолілмасляна кислота (ІМК), завдання якої - подразнення покровних тканин, що стимулює пробудження каллуса.

Якщо застосовувати кореневин для поливу рослин з вже хоч трохи сформованими коренями, то в результаті біохімічних реакцій в ґрунті ІМК, що міститься в ньому, в кінцевому підсумку і розпадеться на гетероауксин. Але, на відміну від застосування його в чистому вигляді, дія кореневина буде пролонгованою, тобто більш розтягнутою в часі, а тому й більш ефективною.

Крім ІМК, до складу Корнєвіна входять також коренеутворюючі речовини та мікроелементи: фосфор, марганець, молібден.

Незважаючи на можливе вибухове зростання черенків і коренів на них після обробки, фітогормон не є добривом, тому рослина потребує звичайного сезонного підживлення всіма необхідними для його нормального розвитку мінеральними та органічними речовинами.

Гетероауксин відносять до 4 класу небезпеки, тобто ця речовина практично не чинить на людину ніякого впливу. А ось кореневин має 3-й клас, і з ним працювати доводиться із захисними засобами у вигляді респіратора, рукавичок, що ізолює одягу з довгими рукавами і штанинами. Погіршує становище і консистенція препарату - дуже тонко помолотий порошок, що володіє підвищеною летючістю від найменшого дунення вітру. Тому при роботі з цією речовиною потрібно користуватися деякими

Запобіжні заходи

 1. Використовуйте для розведення препарату у воді скляну або глазировану керамічну тару без пір, в яких він може залишитися. Або одноразовий пластиковий посуд
 2. Під час розведення порошку у воді не курити, не пити, не їсти. І не робити цього в обідній зоні інших членів сім'ї
 3. При потраплянні препарату на руки негайно вимити їх з милом
 4. Якщо кореневин випадково потрапив а організм (був випитий розчин препарату в готовій для поливу воді) - негайно запити великою кількість теплої води або слабким (блідо-рожевим) розчином марганцівки, щоб викликати блювоту. Прийняти активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка/10 кг ваги тіла.
 5. Тримати препарат у недоступному для дітей і домашніх тварин місці.

Способи застосування Корньовіна

5-грамова пачка Корневина розводиться в 5 літрах звичайної теплої води, тому цієї пачки вистачає для прикореневого поливу приблизно 5 квадратних метрів грядок або 20 кімнатних квітів у горщиках. Полив на городі робиться відразу після впевнених сходів городніх культур, а декоративних квіткових рослин в грунті, в горщиках - в кінці лютого-на початку березня, коли кількість світлих годинників в добі перевалює за 8-9 і рослини готуються цвісти після періоду зимового спокою.


Якщо ж використовується тільки частина порошку з упаковки, пересипте препарат в герметичну скляну баночку з кришкою, що щільно завинчується, щоб не допустити попадання вологи з повітря і зайвого окислення вільним киснем.

Застосовувати Корневін можна як у сухому вигляді, так і у вигляді розлученого розчину.

1 спосіб - сухий

Це досвіду свіжозрізаного череня сухим порошком препарату. Зрізаний трохи наіскосок черешок занурюють у воду на 2-3 см і густо припудрюють намочену частину, а потім залишають на 2-4 години підсихати. Утворюється крихка корочка, але до її утворення частина намоченого порошку розчиниться і вбирається крізь покровні тканини стебля. Потім, після закінчення цього часу, череня висаджують в добре зволожену і розрихлену землю, приминають її біля самого стебля і ще трохи додатково поливають.

Надалі потрібно стежити, щоб земля в перші 10-14 днів завжди була вологою, але не мокрою. Мокра земля погубить коріння, що утворилося, тому краще використовувати крапельний або суворо дозований полив. Для того, щоб переконатися в гарантованій дії Корневіна, черенки після обробки їм можна також висадити спочатку у воду, налиту в скляні банки для того, щоб можна було простежити за утворенням коріння візуально. І висаджувати черенки вже зі сформованим кореневим пучком.

Особливо варто зупинитися на вкоріненні черенків рослин-екзотів, що вирощуються вдома. Кореневин - досить сильний фітостимулятор, тому, застосовуючи його для домашніх рослин, краще змішати 1 частину препарату з 1 частиною розтертого в порошок активованого вугілля. Корисно додати також німого будь-якого фунгіциду, щоб запобігти ураженню підземної частини рослин грибком та іншою хвороботворною мікрофлорою.


2 спосіб - розчином

5-грамовий пакет Корнєвіна розводять у 5 літрах теплої (25-27 ^) води. Розлучений розчин не зберігається, тому використовувати його треба протягом максимум 12 годин, а краще відразу.

Перші 5-6 годин розчин використовується як засіб напою черенків: для цього їх у вигляді пучка або зв'язки занурюють в нього нижньою частиною. Потім черенки акуратно висаджують в грунт і поливають цим же розчином. Для економії можна робити полив тільки прикореневої частини.

Надалі вносять добрива. Спочатку - мінеральні, після надійного вкорінення і органічні.

Замочувати можна і насіння. Для цього 5-грамовий пакетик розводять у 1 літрі води і заливають рівно розкладене в один шар у плоскому посуді насіння на не менш ніж 6 годин. Але для цього способу є й обмеження: насіння в товстій, щільній шкірці не замочують. Таке замочування майже завжди викликає у таких насіння появу цвілі.

Витрата розчину при поливі 1 рослини:


 • Черенок-саджанець великого фруктового дерева - 2 літри.
 • Саджанець крижовника, смородини і подібні їм за розмірами кущів - 300-400 мл.
 • Квіткові культури-однорічники - 30-40 мл.
 • Овочева розсада - 50-60 мл.

Використання Корньовіна для троянд

Цариця декоративних квіток - троянда, чудово піддається впливу Корневіна, правильно і акуратно зрізані черенки дають коріння в 100% випадків.

 1. Посадку черенків, молодих кущів або осінню пересадку дорослих кущів потрібно робити в прохолодну погоду, з температурою повітря не вище 18-20 ºС, тому що використання Корнєвіна в спеку викличе гниття коріння.
 2. Не сподівайтеся на тучний ґрунт! черенки троянд взагалі вкорінюються слабо і неохоче, і одним Корнєвіном тут не обійтися, його слід змішувати з цирконом, а через тиждень після висадки вже вкоріненого череня під куст, для активізації всіх клітин каллуса, потрібно внести суміш калійно-фосфорних добрив.
 3. Можна не чекати коріння, а припудрити нижню, змочену водою частину череня і залишити так на 2-4 години. Потім висадити в рясно зволожений грунт, підтримувати режим вологи протягом перших 10-14 днів.
 4. У разі висадки добре розвинених молодих кущів з корінням коріння слід припудрити Корневином, змахнути його надлишки в приготовану ямку, після висадки рослину полити.
 5. Додавання фітогормону безпосередньо в посадкову ямку, з розрахунку 1 грам на 2 літрів обсягу ямки, тобто один 5-грамовий пакетик використовують для посадки або пересадки п'яти кущів троянд. При такому способі порошком Корневіна в суміші з фунгіцидом опудрюють стінки виритої ямки методом накиду, вибравши для цього безвітряну погоду або захистивши місце посадки від вітру великою ширмою.
 6. Замочування безкореневих черенків у розчині Корнєвіна на 12 годин. Після цього їх висаджують у ґрунт, що знаходиться в целюлозному, розчинному в подальшому горщикові, в теплицю або парник, з перспективою подальшої пересадки у відкритий грунт.

Обробка Корневином посадкового матеріалу

культура

Як готувати розчин

Дозування і час обробки

Коренеплоди, клуби, цибулини


5 г/5л, розвести в теплій воді

18 годин

Саджанці фруктових дерев

5 г/5л, розвести в теплій воді

2 літри під кожне дерево

Малина, крижовник, смородина та ін.

5 г/5л, розвести в теплій воді

Підствольний або луночний полив при посадці, по 2 л.

Овочеві культури

5 г/5л, розвести в теплій воді

Прикореневий полив, по 50 мл

Квіти та декоративні трави

5 г/5л, розвести в теплій воді

Лієчний полив площами або 40 мл під корінь

Кореневин краще вживати в тих випадках і для тих рослин, які важко піддаються черенкуванню в звичайних умовах. З садових це вишня, слива, айва, груша. З домашніх квіток - плющелистна герань, або ампельний вид пеларгонії, яка росте у вигляді ліани з батогами довжиною до 1 метра.

Укорінення хвойних (сосна, блакитна ялина, ялинець)

Для черенкування цих дерев і чагарнику беруть дворічні втечі. Вони виглядають як хрестоподібна гілка з двома бічними втечами на кінці. Ці бічні обрізаються, 5-7 см нижньої частини очищається від хвої і вздовж кори робляться неглибокі 2-3 подряпини, в які втирається Корневин.

Перед обробкою Корневином гілочки хвойних витримують у воді (можна заливати цілком) при температурі 18-20 градусів.

Потім оброблені кореневином саджанці втикають у посадкові горщики, які можна зробити з обрізаних пластикових прозорих нетонованих 3-літрових пляшок під кутом приблизно 30. Бутилі обрізаються на 1/3 від днища, заповнюються дренажем (1-2 см), землею з торфом (10-12 см) і річковим промитим і підсушеним піском (5 см).

Відрізаним верхом бутилі саджанець потім прикривається зверху для парникового ефекту - саме тому бутиль потрібно брати прозору, це забезпечить нормальний світловий режим.

Вкорінений саджанець краще поки, до осені, тримати на балконі, захистивши його від прямих променів сонця.

Посадку саджанців краще робити навесні, а вже восени пересадити його у відкритий ґрунт, тільки вкриваючи на зиму поліетиленом.

Ув'язнення

Різниця в дії стимулятора при сухому способі або у вигляді розчину диктується не тільки швидкістю утворення коріння, але і видом рослини. Для плодових кущів середнього розміру і фруктових дерев Корневин буде корисний у вигляді припудрювання косих зрізів черешка. Для насіння краще замочування матеріалу в розчині на 12-18, або, як мінімум, на 6 годин. Трав'янисті і бобові рослини вкорінюються і зовсім без Корневіна - його використання, навпаки, може загальмувати цей процес.

У північних регіонах країни, де період вегетації коротший, ніж у середній і південній смузі, використання Корневіна особливо актуальне. При висадці черенків з уже добре розвиненою кореневою системою і загальний розвиток рослини йде інтенсивніше, і плоди з'являються раніше.

Але використання фітостимулятора в південних регіонах дасть зворотний ефект: всі життєві сили рослини будуть кинуті на формування коріння і зеленої маси, на шкоду плодоношенню, так що потрібно враховувати не тільки регіон застосування Корнєвіна, але і кліматичні умови даного року. Якщо прогноз на літо буде несприятливим, будуть обіцяти середню температуру на 2-3 градуси нижче оптимуму для даної місцевості - застосування препарату буде виправдано і на півдні.

Кореневин - потужний біостимулятор рослин

Без добрив у нашій садово-городній справі ніяк не обійтися, це всім відомо. Які тільки підживлення ми не використовуємо: мінеральні, органічні, бактеріальні, комплексні добрива та інші. Адже так хочеться отримати рекордний урожай на дачі і поліпшити декоративний вигляд наших улюбленців, посаджених просто «для душі».


«Корневин»

Наука не стоїть на місці і в цій галузі. В останнє десятиліття у продажу з'явилася нова серія біостимуляторів (фітогормонів), що істотно зміцнюють імунну систему рослин і стимулюють їх корнеутворення. До цієї серії належить і «Корневин» (аналог гетероауксину), який ми по-старому називаємо добривом. Але це невірно, «Кореневин» - не добриво і не здатний замінити собою мінеральні, органічні, бактеріальні підживлення для рослин, але ось для забезпечення активної життєдіяльності корінців наших зелених вихованців він підходить відмінно. Не буду вдаватися у фразеологічні тонкощі, поговоримо краще про властивості цього потужного біостимулятора і способи його застосування.

Отже, що таке «Корневин»

«Кореневин» - це біостимулюючий препарат для рослин, до складу якого входить індолілмасляна кислота (ІМК) в концентрації 5 г/кг, яка, потрапляючи на рослину, злегка дратує його покровні тканини, чим стимулює поява калюса («живих» клітин, що утворюються на поверхні ранки) і коріння. А сама ІМК, потрапляючи в ґрунт, в результаті природного синтезу перетворюється на фітогормон гетероауксин, який, власне, і стимулює корнеутворення. Тому «Корневин» діє повільніше, ніж гетероауксин в чистому вигляді, зате дія його більш тривала.

На картинці нижче дві рослини: перше не було оброблено кореневином, друге піддалося обробці.
Порівняння кореневої системи рослин. Фото з сайту rastenia-mira.ru

«Корневин»:

 • сприяє швидкому проростанню насіння;
 • покращує укорінення черенків;
 • допомагає розвитку кореневої системи саджанців і розсади;
 • знижує вплив на рослину несприятливих зовнішніх факторів, таких як посуха, перезволоження, перепади температур.

Але це зовсім не означає, що ми знайшли панацею від усіх садових бід, тому що фітогормони, що містяться в «Кореневині», не захищають рослини від хвороб і шкідників і не замінюють стандартні підживлення органікою або мінеральними добривами. Крім того, «Корневин», звичайно, злегка знижує вплив несприятливих зовнішніх факторів, але не рятує рослини, якщо ви забуваєте їх поливати або, навпаки, сильно перезволожуєте ґрунт.

Правила роботи з «Корневином»

Біостимулятор дуже схожий з гетероауксином, але відмінності все ж є. Якщо гетероауксин належить до безпечних препаратів класу IV, то «Корневин» (клас безпеки III) не такий нешкідливий, тому працювати з ним рекомендується в рукавичках, а використану упаковку краще спалювати, а не викидати. Взагалі виробник досить серйозно описує запобіжні заходи при роботі з «Корневином», тому коротко розповім про них:

 • не розводьте препарат у посуді для пиши, використовуйте окрему тару;
 • коли працюєте з порошком, не можна приймати їжу, курити і пити;
 • при потраплянні на руки потрібно негайно вимити їх з милом;
 • при випадковому потраплянні в організм навіть мікроскопічних доз випити велику кількість води і прийняти активоване вугілля;
 • зберігати порошок у недоступному для дітей місці.

Хоча індолілмасляна кислота, яка міститься в складі препарату, і не числиться серед канцерогенів, а сам порошок не фітоксичний, цією простою рекомендацією все ж варто скористатися.

Інструкція щодо застосування кореневина

«Кореневин» продається у вигляді дрібнодисперсного порошку кольору топленого молока. Найголовніше - купуючи порошок, обов'язково поцікавтеся його терміном придатності, адже витрата біостимулятора мінімальна, і навіть однієї пачки може вистачити надовго. Його не слід зберігати в надірваній упаковці: якщо взяли трохи, решту краще пересипати в пластикову або скляну баночку з кришкою, що щільно закручується. «Кореневин» можна використовувати як у сухому вигляді, так і у вигляді розчину.

Цей препарат буває в різній розфасовці. Вибрати «Кореневин» для своїх потреб ви можете в нашому маркеті, що об'єднує великі інтернет-магазини. Добірка Корневін.

Як виростити троянду з череня купленої

Багато квітникарів цікавляться, як виростити троянду з чорнята купленої троянди, які труднощі можуть зустрітися при цьому процесі. Щоб зрозуміти, що треба робити, потрібно дізнатися, які сорти підходять для черенкування, і якими методами їх можна виростити в домашніх умовах.

Про вирощування троянд черенкуванням

Щоб дізнатися, як виростити троянду з череня, можна звернутися за порадою до досвідченого кольорівода. У домашніх умовах найчастіше користуються трьома способами, які дозволяють отримати здорові рослини:

 • Можна застосувати подарований букет троянд. Для цього з нього відбирають потрібні зразки, нарізають з них черенки, а потім садять.
 • Рекомендується розводити квіти з купівельної партії черенків. Вони краще переносять посадку і вкорінення в домашніх умовах.
 • Нарізають черенки в саду. Рекомендується брати зелені втечі, на яких вже розпустилися листя, і є нирки.

Як виростити троянду з череня купленої троянди

Щоб зрозуміти, як вирощувати троянди з черенків, потрібно знати, що висаджувати їх в домашніх умовах можна в будь-яку пору року, а переносити в сад такі паростки потрібно тільки навесні або восени. Недоліком черенкування вважається нездатність отриманих цим способом кущів витримувати зимові умови.

Для рослин підбирають спеціальний грунт, який складається з 2 частин землі, також для нього беруть по 1 частині піску і торфу. Зверху така суміш обов'язково засипається шаром річкового піску товщиною в 3 см.

Важливо! Якщо для черенкування використовуються зелені втечі, то їх садять на початку або середині літа, під час цвітіння.

У верхній частині втечі зрізають над ниркою (2 см), а знизу обрізка проводиться прямо під нею. Вилучає нижнє листя, а верхнє - на половину або 1/3. Садять череня на глибину до 20 мм. Між окремими екземплярами вибирають відстань до 80 мм, а між рядами - 50-70 мм.

Полив ґрунту помірний. Паростки треба тримати в напівтіні, оскільки прямі промені сонця викликають у них сильні опіки. Для посадки в домашніх умовах потрібно користуватися керамічними горщиками діаметром від 90 до 110 мм. Взимку черенки зберігають у сухому, добре провітрюваному погребі або холодильнику при 3 ° C. Вони повинні бути упаковані в поліетиленові пакети або целофанову плівку.

Купівля череня троянди

На ринку або в спеціалізованих магазинах можна придбати готові черенки садових квітів. Другий варіант краще, так як такі саджанці перевірені і оброблені виробником.

Купувати потрібно черенки, у яких довжина дорівнює 15 см, а на стеблі є кілька листків і нирок. Якщо немає можливості купувати саджанці, то, можливо, провести черенкування троянд з подарованого букета. Для цього проводять такі дії:

 • Квіти оглядають. Відбирають найсвіжіші екземпляри, у яких немає ознак в'ядання.
 • Використовувати потрібно троянди, у яких найтовстіший стебель. Для цього підійде його середня частина довжиною від 15 до 30 см. на цьому відрізку має бути 2-3 нирки і листя. Застосування такого череня проводиться за загальноприйнятою методикою посадки рослин.

Стебла троянди для посадки

Як виростити троянду з череня купленої троянди

Після покупки саджанців можна приступати до їх посадки. Для садівників-початківців підійде покроковий метод вирощування. Він складається з таких етапів:

 • череня біля основи обрізається під 45 °;
 • на ньому залишають тільки одну втечу з листям, причому саму верхню з них вкорачують на 1/3;
 • якщо буде перерва в роботі, то поміщають оброблені саджанці в целофановий пакет і зберігають у холодильнику;
 • коли посадку проводять у домашніх умовах, то рекомендується підібрати в приміщенні місце, де досить світло;
 • грунт для розведення троянд створюють з рівних обсягів торфу, піску та садової землі;
 • черенки обробляють стимулятором, наприклад, препаратом «Циркон»;
 • троянди будуть добре рости при температурі в кімнаті близько 22 ° C.

Для вирощування кольорів потрібно правильно посадити черенки в грунт і підтримувати певні умови:

 • при посадці другу нирку саджанця залишають на поверхні грунту;
 • грунт у горщику повинен бути

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND