Як встановити і налаштувати ресивер для домашнього кінотеатру

Приймачі для домашнього кінотеатру є центральним вузлом системи домашнього кінотеатру, забезпечуючи зв'язок, декодування та обробку звуку, харчування динаміків, перемикання джерела відео і, в багатьох випадках, функції обробки відео.

Залежно від марки і моделі функції та підключення конкретного ресивера для домашнього кінотеатру можуть різнитися, але існують загальні основні кроки з його встановлення і запуску.


Ця інформація відноситься до ресиверів для домашніх кінотеатрів різних виробників, включаючи, крім іншого, Anthem, Denon, Harman Kardon, Marantz, NAD, Onkyo/Integra, Pioneer, Sony і Yamaha.

Один: розпакувати приймач домашнього кінотеатру

Розпаковуючи приймач домашнього кінотеатру, зверніть увагу на те, що він поставляється.

 • Пульт дистанційного керування (і акумулятори), FM і/або AM радіо антени.
 • Короткий підручник з/або підручник з користувачем.
 • Шнур живлення змінного струму, який може бути прикріплений до задньої частини ресивера, або окремий шнур, який підключається до розетки на задній панелі ресивера.

Не підключайте приймач домашнього кінотеатру до мережі змінного струму, поки не завершиться весь процес підключення.

 • Якщо до ресиверу підключено Wi-Fi і/або Bluetooth, можливо, до нього підключено антени, що складаються/опускаються, або антени можуть бути упаковані окремо, які можна прикрутити до передбаченого терміналу (ам).
 • Мікрофон часто надається для допомоги в налаштуванні динаміків для більшості ресиверів середнього і високого класу для домашнього кінотеатру. Детальніше про це пізніше.

Прочитайте Короткий підручник з/або Підручник з користувачем, перш ніж йти далі. Пропуск кроку через неправильні припущення може викликати проблеми пізніше.

Два: знайти місце для приймача домашнього кінотеатру

Знайдіть місце для отримувача. Перш ніж зрушити його в потрібне місце, візьміть до уваги наступне.

 • Приймачі домашнього кінотеатру генерують тепло, особливо якщо в них багато підсилювачів, які відкачують багато енергії. Приймач повинен бути розташований там, де повітря може вільно циркулювати, щоб він підтримував прийнятну внутрішню робочу температуру.
 • Навіть якщо ресивер має вентилятор, залишайте щонайменше 3-4 дюйми з кожного боку (див. всі інструкції в керівництві користувача) і щонайменше 6 дюймів за задньою частиною. Це дозволяє не тільки повітрю циркулювати навколо всього пристрою, а й на відстані 6 дюймів за задньою задньою кімнатою для необхідних сполучних кабелів.
 • Якщо у приймача є антена Wi-Fi або Bluetooth, переконайтеся, що є місце для його повороту або витягування вертикально. Це може вимагати від 4 до 6 дюймів простору над задньою частиною пристрою.
 • Якщо доступ до задньої частини ресивера неможливий після того, як він вставлений на місце, тоді необхідно підключити кабелі і провід динаміка, перш ніж ресивер буде встановлений в його постійне положення.

Три: маркування кабелів і проводів

Зробіть етикетки, які можна приклеїти або приклеїти до ваших кабелів і проводів динаміка. Це допомагає відстежувати, що підключено до кожного терміналу, входу або виходу динаміка на ресивері. Обидва кінці дроту динаміка і кабелів повинні бути позначені так, щоб маршрут підключення був легко ідентифікований.


Найбільш ефективний спосіб створення етикеток - це принтер етикеток, який можна знайти в магазинах хобі і канцелярських товарів або в Інтернеті. Приклади принтерів етикеток включають Dymo Rhino 4200, Epson LW-400 і Epson LW-600P.

Перед маркуванням кабелів переконайтеся, що вони мають оптимальну довжину. Хоча бажано мати найкоротшу довжину від динаміків і компонентів до ресиверу домашнього кінотеатру, вам, можливо, доведеться періодично переміщати ресивер для доступу до задньої панелі, щоб додати, від'єднати або повторно підключити провід або кабель.

 • Якщо ви можете отримати доступ до панелі з "єднання ресивера ззаду, тоді підійде одна додаткова нога.
 • Якщо вам просто потрібно повернути трубку під кутом для виконання цих завдань, 18-дюймова додаткова довжина повинна працювати.
 • Якщо вам потрібно потягнути приймач вперед, щоб отримати доступ до задньої сполучної панелі, врахуйте 2 або 3 додаткових фути довжини для кожного дроту/кабелю.

Ви не хочете, щоб кабелі або сполучні клеми на вашому приймачі були пошкоджені, тому що все занадто туго, коли вам потрібно його переміщати.

Після маркування дротів і кабелів підключіть їх відповідно до ваших уподобань. У наступних розділах описано один підхід.

Чотири: з'єднайте антени і Ethernet

Підключіть всі антени, які поставляються з приймачем (AM/FM/Bluetooth/Wi-Fi). Якщо в домашньому кінотеатрі немає вбудованого Wi-Fi або ви не хочете його використовувати, можливо, у вас є можливість підключити кабель Ethernet безпосередньо до порту Ethernet/LAN ресивера.

П'ять: з'єднайте стовпчики

Поєднайте роз'єми динаміків на ресивері з розташуванням динаміків. Підключіть центральний гучномовець до терміналів гучномовців центрального каналу, лівий передній до головного лівого, правий передній до основного правого, тиловий лівий, щоб тиловий лівий, тиловий правий до правого тилу тощо.

Якщо у вас більше каналів або ви використовуєте інше налаштування гучномовців (наприклад, для Dolby Atmos, DTS: X, Auro 3D Audio або 2-ї зони з харчуванням), зверніться до ілюстрацій у керівництві користувача, щоб дізнатися, які термінали використовувати.


На додаток до з'єднання кожного динаміка до потрібного каналу динаміка, переконайтеся, що полярність з'єднання (+ -) правильна: червоний - позитивний (+), чорний - негативний (-). Якщо полярність зворотна, колонки будуть зміщені за фазою, що призведе до неточної звукової сцени і поганого відтворення низьких частот.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND